Захарова се обратила Симоњан: Стармер подноси оставку, има ли шансе у РТ-у?

Заиста није никакав коментатор, али као баштована ћемо га примити. У Енглеској су травњаци беспрекорни, нашалила се Маргарита Симоњан поводом оставке британског премијер Кира Стармера

Марија Захарова, портпарол руског Министарства спољних послова, реаговала је на саркастичан начин на оставку биртанског премијера Кира Стармера.

"Стармер подноси оставку. Мислим да не треба да рачуна на посао у РТ-у. Марго, или ћете му наћи нешто са пола радног времена? Мада, какав је он коментатор", обратила се она шаљиво главној уредници РТ-а и медијске групе "Русија севодња" Маргарити Симоњан.

Симоњан је на то одговорила у истом духу:

"Заиста није никакав коментатор, али као баштована ћемо га примити. У Енглеској су травњаци беспрекорни".

Раније данас "Скај њуз" је објавио да је британски премијер Кир Стармер поднео оставку и да ће Енди Бернам бити нови премијер Велике Британије.

Стармер је у обраћању саопштио да ће нови лидер лабуриста и премијер бити на месту до септембра.