Марија Захарова, портпарол руског Министарства спољних послова, реаговала је на саркастичан начин на оставку биртанског премијера Кира Стармера.
"Стармер подноси оставку. Мислим да не треба да рачуна на посао у РТ-у. Марго, или ћете му наћи нешто са пола радног времена? Мада, какав је он коментатор", обратила се она шаљиво главној уредници РТ-а и медијске групе "Русија севодња" Маргарити Симоњан.
Симоњан је на то одговорила у истом духу:
"Заиста није никакав коментатор, али као баштована ћемо га примити. У Енглеској су травњаци беспрекорни".
Раније данас "Скај њуз" је објавио да је британски премијер Кир Стармер поднео оставку и да ће Енди Бернам бити нови премијер Велике Британије.
Стармер је у обраћању саопштио да ће нови лидер лабуриста и премијер бити на месту до септембра.