Лавров честитао директору медијске групе "Русија севодња" 85. годишњицу постојања агенције

Дописници, као и раније, раде у условима турбулентне међународне ситуације и херојски обављају своју дужност на првим линијама, истакао је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров

Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров честитао је генералном директору међународне медијске групе "Русија севодња" Дмитрију Кисељову 85. годишњицу агенције, преносе РИА Новости.

"Поштовани Дмитрије Константиновичу, у име колектива Министарства спољних послова и у своје лично име, честитам Вам 85. годишњицу међународне информативне агенције 'Русија севодња'. Историја агенције почиње од првих дана Великог отаџбинског рата, када су најбоље новинарске снаге биле ангажоване у борби против фашистичке пропаганде и у преношењу истине о догађајима на фронту међународној публици", истакао је Лавров.

Министар је истакао да су легендарни извештаји Совинформбироа (Совјетског информативног бироа) постали симбол приближавања победе совјетског народа.

"Управо тада су успостављане традиције храбрости, части и највишег професионализма које Ви и Ваше колеге пажљиво чувате до данас", додао је он.

Како је нагласио, "Русија севодња" је један од лидера домаће информативне индустрије и ужива изузетан ауторитет у светској медијској заједници.

"Дописници, као и раније, раде у условима турбулентне међународне ситуације и херојски обављају своју дужност на првим линијама", истакао је Лавров.

Он је пожелео генералном директору и целом колективу медијске групе добро здравље, успехе, нове победе и све најбоље.