Марија Захарова, портпарол Министарства спољних послова Русије прокоментарисала покушаје Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС) да се представи као посредник у решавању украјинског сукоба.
"Најсмешније је то што они и даље претендују на улогу 'посредника' у решавању сукоба у Украјини. Сећам се како су се понашали на линији додира, шпијунирали су под заставом ОЕБС-а у корист западних земаља", написала је она на свом Телеграм каналу.
Раније је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров изјавио је да би лично био за иступање Русије из ОЕБС-а, али да је коначна одлука у надлежности председника Русије Владимира Путина.
"ОЕБС је, наравно, полумртва организација. Искрено ћу рећи, о томе сам разговарао и расправљао са Александром Грушком. То је питање о коме одлучује председник, али бих ја сигурно изашао из те организације да не постоји једна околност: други неће изаћи", рекао је Лавров на Међународном форуму "Примаковска читања".
Додао је да, ако би Русија сама изашла, то не значи да би јој било непријатно.
"Ипак, није згорег имати платформу на којој вас јавно, у вашем присуству, засипају блатом, обичним блатом захваћеним из баре, а ви истовремено имате прилику да изнесете чињенице. На чињенице они који су вас претходно нападали више немају шта да одговоре. Зато остајемо тамо, али савршено добро разумемо значај те структуре", додао је руски министар спољних послова.