
Медведев предлаже одузимање палате Белведере: Изграђена руским новцем

Заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев предложио је да се размотри конфискација резиденције пољског председника, подсећајући да је палата Белведере у Варшави изграђена средствима Руског царства.

"Да, да! То је руски новац! Стога би вредело размотрити подношење тужбе наше земље за одузимање палате из незаконитог поседа", поручио је он, а преносе РИА Новости.
Заменик шефа Савета безбедности сматра да би ова мера могла бити одговор на покушаје Пољске да од Русије одузме зграду Генералног конзулата у Гдањску.
"Изгледа да су, ради равнотеже након одузимања државних одликовања бандеровским присталицама, Пољаци смислили да преко суда одузму Русији зграду бившег конзулата у Гдањску. О дипломатском имунитету државне имовине бесмислено је разговарати са пољским незналицама",рекао је он.
Раније је саветник Генералног тужилаштва Пољске, Војћех Муравски, рекао новинарима да пољске власти путем суда желе да одузму зграду некадашњег Генералног конзулата Русије у Гдањску.



