Економија Русије је прошла најтежи период, период обнове, али је сада пред њом нови задатак - одржавати развој економије у условима великих каматних стопи и тешког приступа изворима финансирања, рекао је данас министар економског развоја Руске Федерације Максим Решетњиков.
"И, наравно, њен (економски) даљи раст зависи од региона, сарадње са инвеститорима на лицу места, од инфраструктурних пројеката, од нових технологија и повећања производње у предузећима, од погодних услова за мали бизнис и обуке кадрова. На федералном нивоу је креиран низ инструмената како би се субјектима (Руске Федерације) помогло при решавању задатака", појаснио је он, пренеле су "РИА Новости".
Према подацима Министарства економског развоја Русије, руски БДП ће на крају ове године порасти за 2,8 одсто.
Према речима председника Русије Владимира Путина, структура руске економије се мења, "што радује". У одређеним сферама, како је рекао, постигнути су резултати који никада до сада нису били забележени у новијој историји Русије.
У ефикасност уведених санкција против Москве, како показује један од последњих извештаја Европског парламента, сумња и ЕУ.
Европска унија је незадовољна тиме што је руска економија успела да региструје раст, а Москва пронашла начин да задржи извоз својих енергената на високом нивоу, делом захваљујући и извозу у ЕУ, али и захваљујући томе што је експорт преусмерен на тржишта Турске, Кине и Индије.
Русија је, упркос санкцијама, на другом месту, одмах иза САД, по течном гасу, који Унија увози, а Европа констатује и да се Русији, на месечном нивоу, шаљу две милијарде евра за њена фосилна горива.