"Орлови" показали своју снагу, Јокић водио Србију до победе над Француском

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је селекцију Француске 79:67 (18:23, 27:9, 15:20, 19:15) у гостима са у припремном мечу за Олимпијске игре

Србија је уписала нову победу у припремама за Олимпијске игре, овога пута над Француском у Лиону.

Меч у "ЛДЛЦ арени" у Лиону почео је након свечаности у којој се и званично од кошарке опростио легендарни француски кошаркаш Тони Паркер.

Никола Јокић је Паркеру уручио дрес Србије са бројем девет, а тај број биће повучен из употребе код "триколора".

Француска је боље ушла у меч и то се брзо одразило на резулат.

Напад тима Венсана Колеа деловао је течније, лопта је добро кружила и Французи су погађали отворене тројке.

Домаћин је водио 9:6, потом 18:13, а тројама Ентеликине дошли су до највеће, двоцифрене предности - 23:13.

Ипак, "орлови" су у финишу прве деонице дошли до знатно боље игре на обе стране паркета.

Србија је смањила дефицит на пет поена у последњој секунди прве четвртине, а са одличном игром наставило се у наставку.

Никола Јокић се потпуно разиграо у других десет минута кошарке. Није Француска имала решење и играча који би зауставио српског центра.

Редом је Јокић поентирао преко Вембањаме, Гобера и Лесора.

Разиграо се и остатак репрезентације Србије, која је средином друге четвртине комплетирала преокрет и преузела вођство.

Француска је имала предност 27:23, да би после неколико минута, Србија направила серију 16:0 и повела са 39:27.

На полувреме, изабраници Светислава Пешића однели су 13 поена предности.

Французи су изашли на терен у наставку, заиграли боље и успели да смање (52:60), али су "орлови" поново били бољи у завршници - последњу четвртину су добили резултатом .

Никола Јокић је постигао 20 поена уз 12 ухваћених лопти.

Богдан Богдановић је убацио 15 (четири тројке), док је Алекса Аврамовић додао девет.

У екипи Француске, Вембањама је био најефикаснији са 14 поена уз десет скокова, а Гершон Јабуселе је убацио 12.

"Орлови" ће у наставку припрема одиграти у Абу Дабију мечеве са Аустралијом и САД.

Србија ће  на Олимпијским играма игрти у групи са САД, Јужним Суданом и победником квалификационог турнира у Порторику.