Суарез и са 37 година носи репрезентацију, Уругвају бронза на Копа Америци

Фудбалска репрезентација Уругваја освојила је треће место на Купу Америке
Суарез и са 37 година носи репрезентацију, Уругвају бронза на Копа АмерициGetty © Grant Halverson / Stringer

Уругвајци су у Шарлоту после пенала победили селекцију Канаде резултатом 4:3, након 2:2 после 90 минута игре.

Екипа Марсела Бијелсе је повела у осмом минуту голом Родрига Бентанкура, али је само 14 минута касније Исмаел Коне изједначио.

Канада је преокренула у 80. минуту преко Џонатана Дејвида, када се чинило да ће доћи до тријумфа.

Међутим, тако није мислио легендарни Луис Суарез, који је у другом минуту надокнаде времена решио сјајан напад свог тима и изборио пенале.

Он је са 37 година, пет месеци и 20 дана постао најстарији стрелац у историји континенталног шампионата.

На Копа Америци нема продужетака, па се тако после 90 минута игре приступило извођењу једанаестераца.

За Уругвај су погодили Федерико Валверде, Бентанкур, Ђорђијан де Араскета и Суарез.

У редовима Канаде прецизни су били Дејвид, Моизе Бамбито и Матје Шојниер, голман Уругваја Серхио Роће је одбранио пенал Конеу, док је Алфонсо Дејвис погодио пречку.

Финале између браниоца титуле Аргентине и Колумбије биће одиграно у Мајамију, у ноћи између недеље и понедељка у 2.00 по средњоевропском времену.