Аустралија нанела "орловима" први пораз пред Игре у Паризу

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је у Абу Дабију од селекције Аустралије 84:73
Аустралија нанела "орловима" први пораз пред Игре у ПаризуGetty © Christopher Pike

Кошаркаши Србије доживели су први пораз у припремама за Олимпијске игре у Паризу, пошто су на турниру у Абу Дабију изгубили од Аустралије 84:73.

У врло изједначеном мечу, победу "кенгурима" донела је боља игра у последњој деоници, односно серија од 10:0 у пар минута средином тог дела игре.

Селектор Светислав Пешић одлучио је да на овом мечу одмори капитена Богдана Богдановића и Огњена Добрића, а остали играчи су прилично равномерно поделили минутажу.

Аустралија је водила у већем делу утакмице, Србија у неколико наврата стизала до преокрета, али је у последњој четвртини низ грешака српског тима био превише за још један повратак.

Током меча деловало је да Србија контролише игру и резултат, али су само три погођене тројке и велики број изведених слободних бацања противника на крају били пресудни за коначан исход меча.

Најефикаснији на мечу био је Пати Милс са 28 поена, Данте Егзум је додао 15, а Џош Гиди 13.

У српском тиму 17 поена убацио је Филип Петрушев, док је Никола Јокић остварио дабл-дабл учинак - по 14 поена и скокова.

"Орлови" наредни меч на турниру у Абу Дабију играју већ у среду, а противник је селекција САД (18 часова).

• 16. јул 2024 • 19:58

19:58

Крај меча, победа Аустралије 73:84

Аустралија је на крају остварила тријумф од 11 поена.

• 19:54

40' - Аустралија преломила меч 71:80

Игра се последњи минут у Абу Дабију, а Аустралија има 9 поена предности.

Биће ово први пораз "орлова" у припремама за Олимпијске игре, "кенгури" су заслужили победу бољом игром у последњој деоници.

Дошло је до мањег физичког обрачуна између Гидија у Гудурића, па се развукао последњи минут у недоглед.

• 19:47

37' - Аустралија бежи на 67:76

Неколико лоших одлука српских кошаркаша у нападу и Аустралија одмах бежи на максималних 9 поена предности.

Лош шут за три поена "орлова" могао би да буде одлучујући за коначан исход меча у Абу Дабију.

• 19:40

34' - Србија је вратила вођтво на своју страну - 67:66

Како "орлови" појачају игру у одбрани, стиже и резултат, па Србија поново води.

Последњи налет српски тим учинио је без Николе Јокића на терену, а важну тројку убацио је Алексеј Покушевски.

Алекса Аврамовић игра агресивну одбрану, помажу му Јарамаз и Аврамов, док је Милутинов "спустио рампу" у рекету.

• 19:31

После три деонице, Аустралија има предност 59:62

Изједначен дуел, екипе се често смењују у вођству, а после 30 офиграних минута Аустралијанци имају три поена предности.

Милс је најбољи појединац меча са 21 поеном, Џош Годи је додао 13. У српском тиму Петрушев је најефикаснији са 15 поена, Јокић је остварио дабл-дабл - по 12 поена и скокова.

Велики број измена на обе стране помало кваре ритам утакмице, али су потпуно разумљиве пошто се ради о припремама за Олимпијске игре.

У појединим тренуцима игра се изузетно чврсто, али не треба сметнути са ума да је противник извео дупло више слободних бацања.

• 19:14

24' - Аустралија поново води - 48:51

И даље резултатски веома изједначен меч у Абу Дабију. Делује да Србија мора да дода гас уколико жели да преломи меч, пошто је Милс изузетно шутерски расположен.

• 19:08

21' - Настављен је меч у Абу Дабију

Почело је друго полувреме меча Србија - Аустралија 40:39.

• 18:52

Полувреме, Србија води 40:39

Поготком Аврамовића у последњој секунди, Србија на полувреме одлази са вођством.

Иако је Аустралија водила у већем делу утакмице, делује да српски тим у потпуности има контролу над утакмицом.

Кад год "орлови" додају гас, лако топе предност противника, док су у већем делу првог полувремена одиграли опуштеније него што би требало.

Петрушев је најефикаснији са 11 поена, Милутинов је додао 10. На другој страни Милс има 13, Гиди је убацио 7.

• 18:40

16' - Аустралија води 28:32

Дошла је Србија до првог вођства на мечу, али Аустралија узвраћа серијом 5:0 и поново води.

Милутинов је већ убацио 10 поена и најефикаснији је у српском тиму, на другој страни толико је убацио Милс.

• 18:36

14' - "Кенгури" чувају предност - 22:25

И даље Аустралија води, али уз неколико срећних поена.

Србија апсолутно има предност под самим кошем, па све чешће лопта иде на Милутинова.

"Кенгури" се муче, али некако одржавају предност стечену у првој деоници.