Аустралија нанела "орловима" први пораз пред Игре у Паризу

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је у Абу Дабију од селекције Аустралије 84:73

Кошаркаши Србије доживели су први пораз у припремама за Олимпијске игре у Паризу, пошто су на турниру у Абу Дабију изгубили од Аустралије 84:73.

У врло изједначеном мечу, победу "кенгурима" донела је боља игра у последњој деоници, односно серија од 10:0 у пар минута средином тог дела игре.

Селектор Светислав Пешић одлучио је да на овом мечу одмори капитена Богдана Богдановића и Огњена Добрића, а остали играчи су прилично равномерно поделили минутажу.

Аустралија је водила у већем делу утакмице, Србија у неколико наврата стизала до преокрета, али је у последњој четвртини низ грешака српског тима био превише за још један повратак.

Током меча деловало је да Србија контролише игру и резултат, али су само три погођене тројке и велики број изведених слободних бацања противника на крају били пресудни за коначан исход меча.

Најефикаснији на мечу био је Пати Милс са 28 поена, Данте Егзум је додао 15, а Џош Гиди 13.

У српском тиму 17 поена убацио је Филип Петрушев, док је Никола Јокић остварио дабл-дабл учинак - по 14 поена и скокова.

"Орлови" наредни меч на турниру у Абу Дабију играју већ у среду, а противник је селекција САД (18 часова).

16. јул 2024 • 19:58

Крај меча, победа Аустралије 73:84

Аустралија је на крају остварила тријумф од 11 поена.

40' - Аустралија преломила меч 71:80

Игра се последњи минут у Абу Дабију, а Аустралија има 9 поена предности.

Биће ово први пораз "орлова" у припремама за Олимпијске игре, "кенгури" су заслужили победу бољом игром у последњој деоници.

Дошло је до мањег физичког обрачуна између Гидија у Гудурића, па се развукао последњи минут у недоглед.

37' - Аустралија бежи на 67:76

Неколико лоших одлука српских кошаркаша у нападу и Аустралија одмах бежи на максималних 9 поена предности.

Лош шут за три поена "орлова" могао би да буде одлучујући за коначан исход меча у Абу Дабију.

34' - Србија је вратила вођтво на своју страну - 67:66

Како "орлови" појачају игру у одбрани, стиже и резултат, па Србија поново води.

Последњи налет српски тим учинио је без Николе Јокића на терену, а важну тројку убацио је Алексеј Покушевски.

Алекса Аврамовић игра агресивну одбрану, помажу му Јарамаз и Аврамов, док је Милутинов "спустио рампу" у рекету.

После три деонице, Аустралија има предност 59:62

Изједначен дуел, екипе се често смењују у вођству, а после 30 офиграних минута Аустралијанци имају три поена предности.

Милс је најбољи појединац меча са 21 поеном, Џош Годи је додао 13. У српском тиму Петрушев је најефикаснији са 15 поена, Јокић је остварио дабл-дабл - по 12 поена и скокова.

Велики број измена на обе стране помало кваре ритам утакмице, али су потпуно разумљиве пошто се ради о припремама за Олимпијске игре.

У појединим тренуцима игра се изузетно чврсто, али не треба сметнути са ума да је противник извео дупло више слободних бацања.

24' - Аустралија поново води - 48:51

И даље резултатски веома изједначен меч у Абу Дабију. Делује да Србија мора да дода гас уколико жели да преломи меч, пошто је Милс изузетно шутерски расположен.

21' - Настављен је меч у Абу Дабију

Почело је друго полувреме меча Србија - Аустралија 40:39.

Полувреме, Србија води 40:39

Поготком Аврамовића у последњој секунди, Србија на полувреме одлази са вођством.

Иако је Аустралија водила у већем делу утакмице, делује да српски тим у потпуности има контролу над утакмицом.

Кад год "орлови" додају гас, лако топе предност противника, док су у већем делу првог полувремена одиграли опуштеније него што би требало.

Петрушев је најефикаснији са 11 поена, Милутинов је додао 10. На другој страни Милс има 13, Гиди је убацио 7.

16' - Аустралија води 28:32

Дошла је Србија до првог вођства на мечу, али Аустралија узвраћа серијом 5:0 и поново води.

Милутинов је већ убацио 10 поена и најефикаснији је у српском тиму, на другој страни толико је убацио Милс.

14' - "Кенгури" чувају предност - 22:25

И даље Аустралија води, али уз неколико срећних поена.

Србија апсолутно има предност под самим кошем, па све чешће лопта иде на Милутинова.

"Кенгури" се муче, али некако одржавају предност стечену у првој деоници.

После прве деонице Аустралија води 15:20

Боља игра противника у првих 10 минута, "кенгури" су стекли 5 поена предности.

Неорганизована игра Србије у нападу и само једна убачена тројка (Маринковић) за последицу имају само 15 убачених поена "орлова".

Аустралијанци су убацили три тројке, захваљујући чему имају предност.

6' - Аустралија води 9:14

Помало неозбиљна игра Србије у нападу дозвољава противнику да брзом транзицијом дође до лаких поена.

Ипак, Аустралија не успева да се резултатски одлепи, има 5 поена предности на средини прве деонице.

3' - Почетна предност за противника - 4:8

Није лоше почео српски тим - повели су "орлови" 4:2, али онда Милс везује две тројке и селектор Пешић тражи први тајм-аут на мечу.

1' - Почео је меч у Абу Дабију

Први напад за Аустралију...

Петорка Аустралије

Аустралија почиње са петорком: Милс, Гиди, Данијелс, Кеј и Лендејл.

Стартна петорка Србије

Утакмицу за "орлове" почињу: Мицић, Маринковић, Гудурић, Петрушев и Јокић.

На "кенгуре" без Богдановића и Добрића

Капитен Богдан Богдановић и Огњен Добрић неће играти против Аустралије у Абу Дабију, али би у екипи требало да се нађу Никола Јовић и Алексеј Покушевски, који су пропустили меч са Француском.

Тимови меч дочекују у различитом расположењу

Кошаркаши Србије су у претходном пријатељском мечу савладали Француску, прилично убедљиво, чиме су показали да се налазе у одличној форми две седмице пре почетка олимпијског турнира.

Аустралија је у првом дуелу на турниру у Абу Дабију поражена од САД 98:92, иако је ривал у једном моменту имао и 24 поена предности.

Загревање

Добродошли!

Добро дошли на лајв блог утакмице између кошаркаша Србије и Аустралије у Абу Дабију.