Црногорци елиминисани, неће бити Лиге шампиона ни за лажну државу Косово

У уторак је завршено прво коло квалификација за Лигу шампиона за један број клубова, после чега је јасно да црногорски шампион неће наставити такмичење
Црногорци елиминисани, неће бити Лиге шампиона ни за лажну државу КосовоGetty © Martin Silva Cosentino/NurPhoto/Contributor

Фудбалери Дечића елиминисани су од велшког ТНС-а, пошто су у реваншу у Подгорици одиграли нерешено 1:1, док је у првој утакмици, играној пре недељу дана, било 3:0 за ривала.

Голове су постигли Бред Јанг из пенала у 43. и Асмир Кајевић у 72. минуту.

ТНС ће у другом колу квалификација за Лигу шампиона играти против мађарског Ференцвароша.

Елитног такмичења неће бити ни за екипу Балканија, представника тзв. државе Косово, након неуспеха против Санта Коломе.

Балкани је имао предност након првог меча од 2:1, али је у реваншу ауто-голом у другом минуту надокнаде морао у продужетке.

Тамо је виђена драма, а после нова два поготка, приступило се извођењу пенала, где су бољи били гости из Андоре (6:5).

Шамрок роверси су резултатом 2:1 победили Викингур и елиминисао их из квалификација за Лигу шампиона.

Кени је у 6. и 20. минуту био двоструки стрелац за Шамрок, а једини гол за госте постигао је Хансен у 60. минуту.

Шамрок ће следеће коло квалификација играти против Спарте из Прага.

Даље су прошли још Цеље, Паневежис, Хамрун, Динамо Минск и румунски ФЦСБ.