"Орлови" немоћни против "дрим тима", Србија убедљиво поражена од САД у Абу Дабију

Кошаркашка репрезентација Србије претрпела је убедљив пораз од САД резултатом 105:79, у оквиру припрема за Олимпијске игре у Паризу.
Autor: FreeDawkins

Србија у Абу Дабију бележи други пораз у исто толико припремних утакмица.

Након Аустралије, бољи од "орлова" били су кошаркаши САД. На једној страни нису играли Вања Маринковић и Богдан Богдановић, а на другој Кевин Дурент.

Две екипе које ће играти и у групној фази на Олимпијским играма у Паризу, приредиле су спектакл публици у Емиратима.

Иако су изабраници Светислава Пешића у уводним минутима показали да могу да парирају "дрим тиму", како је време одмицало, САД су долазиле до боље игре и убедљивије предности.

На крилима Аврамовића и Јокића, Србија је имала предност у првој деоници, која је износила у једном моменту 20:16.

Солидна игра наставила се и у наставку, а нови поени са дистанце су донели Пешићевим момцима предност од 34:28.

Знало се да ће у неком тренутку доћи до боље игре САД на обе стране паркета, али је деловало да „орлови“ имају снаге и квалитета да одбију налете ривала.

Ипак, Дејвис је потпуно затворио прилазе њиховом кошу на једној страни, што је отворило поене у транзицији на другој.

Од једне егал утакмице, брзо се дошло до убедљиве предности Американаца, који су на полувреме однели 14 поена разлике.

У другом полувремену, изабраници Стива Кера само су довршили посао.

Србија се више од три уводна минута треће деонице, мучила да постигне кош, што је Америка искористила и учинила да предност порасте на 26 поена.

Последња четвртина донела је атрактивне потезе и праву егзибицију играча САД. Кари је погађао тројке, Леброн закуцавао, а Дејвис наставио да блокадама штити свој обруч.

У финишу меча, обојица селектора "испразнили" су клупе и прилику дали играчима који нису имали велику минутажу током меча.

"Орлови" ће наредни припремни меч за Олимпијске игре играти са Јапаном у Београду 21. јула од 20.00 часова.

• 17. јул 2024 • 19:54

19:54

Крај меча, убедљива победа САД

Србија није успела да смањи разлику и учини последњу четвртину занимљивијом и неизвеснијом. САД бележе победу резултатом 105:78.

• 19:43

33' - Американци приређују егзибиције

Леброн Џејмс и Стеф Кари су потпуно преузели конце утакмице у своје руке. Кари је погодио готово немогуће две тројке, док је Леброн почео да закуцава и погађа под фаулом.

Америка води против Србије са 97:66.

• 19:31

Крај треће четвртине: Србија - САД 58:83

САД су у трећој деоници стекле највећу разлику, са којом и завршавају овај период игре.

Американци су четвртину добиле са 24:13 и тако у последњу деоницу улазе са 26 поена предности.

Србија се налази пред убедљивим поразом у Абу Дабију.

• 19:22

26' - Две везане тројке "орлова"

Напокон је Србија пронашла нападачки ритам. Тројке су погодили Маринковић и Добрић, па су "орлови" смањили дефицит са 26 на 18 поена, колико износи предност Америке.

• 19:18

23' - Србија без коша у трећој четвртини

Америка стиче огромну предност у износу од 23 поена - 68:45.

Србија је без коша у уводна три минута треће четвртине.

• 18:56

Полувреме: Србија - САД 45:59

Американци су почели да играју знатно боље, поготово у одбрани, пошто је Дејвис затворио све прилазе њиховом кошу.

Добра одбрана донела им је и лаке поене на другој страни паркета, па тако САД на полувреме односе 14 поена предности.

Стеф Кари предводи стрелце оба тима са 18 поена, а прати га Едвардс са 10.

Код Србије, Јокић и Аврамовић имају по 10 поена.

• 18:46

15' - Кари се распуцао, САД воде

Американци стижу до предности 44:40, захваљујући везаним поенима Стефа Карија.

• 18:35

12' - Нове тројке "орлова", Србија поново води

Прво је уз мало среће погодио Гудурић са дистанце, а потом је тројку убацио и Мицић. Србија води 34:28 на старту друге четвртине.

• 18:29

Крај прве четвртине: Србија - САД 28:28

Након уводних 10 минута кошарке, резултат је нерешен. "Орлови" су средином прве четвртине преузели предност, коју су имали све до финиша, али су САД успеле да погоде неколико отворених тројки и дођу до изједначења.

• 18:18

6' - "Орлови" лете на све стране

Прво је Петрушев закуцао преко Дејвиса у транзицији, да би потом на сличан начин поентирао и Добрић. Новим закуцавањем, Србија стиже до предности 20:16.

Изабраници Светислава Пешића изузетно су мотивисани и "лете" по целом паркету.