Суперлига: Пазарци славе мајстора Љајића, Војводина и ТСЦ сигурни

У недељу су одигране три утакмице 1. кола нове сезоне Суперлиге Србије, а виђено је 10 голова
Autor: YouTube / Arena Sport TV

Све је почело победом Новог Пазара против Спартака 3:2, а домаћа екипа славила је на крилима феноменалног Адема Љајића.

Некадашњи репрезентативац Србије био је прво асистент за погодак Адешине, да би и сам потом постигао два поготка, од којих је један био из прелепог слободног ударца. Голови Убипарипа и Атуле у финишу нису спасли Спартак пораза.

Потом је ТСЦ на свом терену савладао новобеоградски ИМТ 1:0, а човек одлуке био је Милош Пантовић у 70. минуту.

На крају, у војвођанском дербију, Војводина је у Сенти била боља од Оџака 3:1. "Лале" су повеле голом Вукановића, да би потом уследили и голови Величковића и Радуловића. Утешни погодак у 90. минуту за Текстилац из Оџака, њихов први у суперлигашком фудбалу, постигао је Давидовић.

Тиме је окончано прво коло новог шампионата у фудбалу, а интересантно је да није виђен ниједан нерешен резултат.