Партизан декласиран у Пољској, шест голова Динама за праву европску бруку

Фудбалери Партизана поражени су у првом мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона. Српски тим претрпео је убедљив пораз од екипе Динамо Кијева, која је славила са 6:2.

Више него незадовољни могу бити црно-бели након првог меча против Динамо Кијева.

После седам година, Партизан се вратио у квалификације за Лигу шампиона, али је претрпео убедљив пораз.

На неутралном стадиону у Лублину у Пољској, украјински тим савладао је "парни ваљак" са 6:2.

Голови Салдање прво су дали наду Партизану да може да парира против фаворизоване екипе, а потом да има чему да се нада у наставку.

Ипак, Динамо је био боља и опаснија екипа читавим током меча, што су Украјинци на крају и "наплатили".

Црно-бели су повели у 22. минуту, када је Калулу изборио пенал, а Салдања маестрално "паненком" послао лопту у мрежу Украјинаца.

Ипак, српски тим катастрофално је одиграо завршницу првог полувремена, пошто је Динамо у четири минута размака, успео да постигне чак три гола.

Прво је Шапаренко у 41. минуту изједначио, а потом Брашко у 43. преокренуо на 2:1.

Стелац гола за 3:1, са колико се отишло на полувреме, био је Каравајев.

Друго полувреме донело је још четири гола, нажалост нова три у мрежи српског тима.

Након само десет минута наставка, Кабајев је повукао лопту у транзицији и постигао гол за 4:1.

Наду Партизану вратио је Салдања другим голом, овога пута у 66. минуту.

Попут првог, финиш другог полувремена припао је играчима тима из Кијева.

Попов у 83. минуту погађа за 5:2, да би у другом минуту надокнаде, Пикалионок поставио коначних 6:2.

Партизан тако у Београд доноси заостатак од четири гола.

Реванш меч је на програму 31. јула, пред празним трибинама стадиона Партизана.

• 23. јул 2024 • 21:54

21:54

Крај меча, Динамо је савладао Партизан са 6:2

Први меч другог кола квалификација за Лигу шампиона између Динамо Кијева и Партизана, завршен је победом украјинског тима од 6:2.

• 21:51

90' +3' - ГОЛ! Динамо стиже и до шестог гола

Тачку на овај сусретч, а највероватније и на читав меч, ставио је Пикалионок.

Динамо стиже до предности од 6:2.

• 21:41

83' - ГОЛ! Динамо води 5:2

Одбранио је сјајно Јовановић слободан ударац играча Динама, али се лопта у гужви одбила до Попова, који је прослеђује у гол за предност Динама од 5:2.

• 21:25

66' - ГОЛ! Салдања поново стрелац, Партизан смањује на 4:2

Први опасан напад Партизана у другом полувремену, резултовао је поготком.

Калулу је пробао да центрира са десне стране, лопта се одбила до Захида на левој, овај је некако послао ка Салдањи, који је грудима убацује у мрежу ривала.

Партизан смањује предност Динама на 4:2.

• 21:16

55' - ГОЛ! Кабајев повећава на убедљивих 4:1

Нови примљени гол Партизана, овога пута после транзиционог напада Динама.

Кабајев је повукао лопту са половине терена, и готово да није имао противника испред себе све до самог финиша акције.

Фудбалер украјинске екипе је из пуног трка шутирао и матирао Јовановића за 4:1.

• 21:04

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 20:48

Полувреме: Динамо - Партизан 3:1

Водили су црно-бели голом Салдање у 22. минуту, али су катастрофално завршили прво полувреме.

Три гола у само четири минута размака постигли су Украјинци, пошто је за 3:1 погодио Каравајев.

• 20:45

45' + 1' - ГОЛ! Динамо води 3:1

Нови погодак у мрежи Партизана, овога пута након шута десног бека Динама - Караваева.

Имали су Украјинци мало среће, пошто се лопта одбила од блока и тако преварила голмана Јовановића.

Динамо - Партизан 3:1.

• 20:42

43' - ГОЛ! Потпуни преокрет Украјинаца, Брашко погађа за 2:1

Нису успели фудбалери Партизана да избаце лопту из свог шеснаестерца и отклоне опасност. Она је дошла до Брашка, који шутира од земљу и прецизним ударцем матира Јовановића.

Динамо - Партизан 2:1.

• 20:40

41' - ГОЛ! Кијевљани изједначују

Шапаренко је добро пратио продор свог саиграча по десној страни, понудио се и добио лопту, а потом је веома снажно и прецизно шутирао.

Динамо стиже до изједначења против Партизана.