Партизан декласиран у Пољској, шест голова Динама за праву европску бруку

Фудбалери Партизана поражени су у првом мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона. Српски тим претрпео је убедљив пораз од екипе Динамо Кијева, која је славила са 6:2.

Више него незадовољни могу бити црно-бели након првог меча против Динамо Кијева.

После седам година, Партизан се вратио у квалификације за Лигу шампиона, али је претрпео убедљив пораз.

На неутралном стадиону у Лублину у Пољској, украјински тим савладао је "парни ваљак" са 6:2.

Голови Салдање прво су дали наду Партизану да може да парира против фаворизоване екипе, а потом да има чему да се нада у наставку.

Ипак, Динамо је био боља и опаснија екипа читавим током меча, што су Украјинци на крају и "наплатили".

Црно-бели су повели у 22. минуту, када је Калулу изборио пенал, а Салдања маестрално "паненком" послао лопту у мрежу Украјинаца.

Ипак, српски тим катастрофално је одиграо завршницу првог полувремена, пошто је Динамо у четири минута размака, успео да постигне чак три гола.

Прво је Шапаренко у 41. минуту изједначио, а потом Брашко у 43. преокренуо на 2:1.

Стелац гола за 3:1, са колико се отишло на полувреме, био је Каравајев.

Друго полувреме донело је још четири гола, нажалост нова три у мрежи српског тима.

Након само десет минута наставка, Кабајев је повукао лопту у транзицији и постигао гол за 4:1.

Наду Партизану вратио је Салдања другим голом, овога пута у 66. минуту.

Попут првог, финиш другог полувремена припао је играчима тима из Кијева.

Попов у 83. минуту погађа за 5:2, да би у другом минуту надокнаде, Пикалионок поставио коначних 6:2.

Партизан тако у Београд доноси заостатак од четири гола.

Реванш меч је на програму 31. јула, пред празним трибинама стадиона Партизана.

23. јул 2024 • 21:54

Крај меча, Динамо је савладао Партизан са 6:2

Први меч другог кола квалификација за Лигу шампиона између Динамо Кијева и Партизана, завршен је победом украјинског тима од 6:2.

90' +3' - ГОЛ! Динамо стиже и до шестог гола

Тачку на овај сусретч, а највероватније и на читав меч, ставио је Пикалионок.

Динамо стиже до предности од 6:2.

83' - ГОЛ! Динамо води 5:2

Одбранио је сјајно Јовановић слободан ударац играча Динама, али се лопта у гужви одбила до Попова, који је прослеђује у гол за предност Динама од 5:2.

66' - ГОЛ! Салдања поново стрелац, Партизан смањује на 4:2

Први опасан напад Партизана у другом полувремену, резултовао је поготком.

Калулу је пробао да центрира са десне стране, лопта се одбила до Захида на левој, овај је некако послао ка Салдањи, који је грудима убацује у мрежу ривала.

Партизан смањује предност Динама на 4:2.

55' - ГОЛ! Кабајев повећава на убедљивих 4:1

Нови примљени гол Партизана, овога пута после транзиционог напада Динама.

Кабајев је повукао лопту са половине терена, и готово да није имао противника испред себе све до самог финиша акције.

Фудбалер украјинске екипе је из пуног трка шутирао и матирао Јовановића за 4:1.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Динамо - Партизан 3:1

Водили су црно-бели голом Салдање у 22. минуту, али су катастрофално завршили прво полувреме.

Три гола у само четири минута размака постигли су Украјинци, пошто је за 3:1 погодио Каравајев.

45' + 1' - ГОЛ! Динамо води 3:1

Нови погодак у мрежи Партизана, овога пута након шута десног бека Динама - Караваева.

Имали су Украјинци мало среће, пошто се лопта одбила од блока и тако преварила голмана Јовановића.

Динамо - Партизан 3:1.

43' - ГОЛ! Потпуни преокрет Украјинаца, Брашко погађа за 2:1

Нису успели фудбалери Партизана да избаце лопту из свог шеснаестерца и отклоне опасност. Она је дошла до Брашка, који шутира од земљу и прецизним ударцем матира Јовановића.

Динамо - Партизан 2:1.

41' - ГОЛ! Кијевљани изједначују

Шапаренко је добро пратио продор свог саиграча по десној страни, понудио се и добио лопту, а потом је веома снажно и прецизно шутирао.

Динамо стиже до изједначења против Партизана.

27' - Јармоленко и Шапаренко непрецизни

Поново прети украјински тим у два наврата, прво је покушао Јармоленко са десне, а потом у наставку акције и Шапаренко са леве стране.

Оба ударца била су непрецизна и отишла поред гола на којем је Јовановић.

22' - ГОЛ! Партизан води у Пољској, Салдања је прецизан

Бразилац је мајсторски "паненком" послао лопту у мрежу Украјинаца.

Партизан води против Динама у Пољској.

21' - Пенал за Партизан

Калулу је пао у противничком шеснаестерцу у једном дуелу. Немачки судија се испрва није оглашавао, али га је ВАР соба позвала да погледа ситуацију.

Након провере, досуђен је пенал за српски клуб.

12' - Нови жути картон, поново за играча Партизана

Након Салдање, јавну опомену добио је и Де Медина. Судија Дингер из Немачке за сада има поприлично оштар критеријум.

4' - Динамо озбиљно прети, Јовановић сачувао мрежу

У два наврата су домаћи претили по гол. Јовановић је одбранио ударац искоса унутар шеснаестерца, након чега је Јармоленко главом натрчао на одбитак, али је шутирао преко гола.

2' - Жути картон за Салдању

На самом старту меча, нападач Партизана добија жути картон због старта на противничкој половини.

1' - Почео је меч

Први напад на мечу имају фудбалери српског клуба.

Огласио се генерални директор Партизана

Милош Вазура издао је саопштење које представља одговор на потезе и изјаве представника украјинског клуба.

"Чему можемо да захвалимо на овако неспортском односу? Наша држава није одустала од признања територијалне целовитости ове земље. Морамо узвратити питањем шта је то Украјина учинила поводом НАТО агресије на нашу земљу и шта би ми требалио да урадимо и како да им узвратимо? Зашто се уопште неко ставља на пиједестал моралног судије и са њега суди о српким пословима и понашањј и дежи нам лекције без икаквих аргумената?!

Да ли су ту агресију икада осудули или се дистанцирали од злочина почињених над нама?

Зашто се такво просуђивање и пресуђивање шири на спортске терене? Томе нема места у спортским такмичењима.

Србија се доследно држи изван свих ратних сукоба и упорно проповеда мир", навео је генерални директор црно-белих.

Познати су састави тимова:

Украјинци ће одбити руковање са играчима Партизана

Тренер Динама Олександар Шовковски прочитао је саопштење у којим се београдски црно-бели нападају због учешћа на припремном турниру у Русији.

Партизан је почетком јула играо на "Братском турниру" у Москви против ЦСКА и Динама из Москве, спремајући се за нову сезону.

То се Украјинцима нимало није допало, па су тако у политичку причу око сукоба у њиховој земљи покушали да умешају и Партизан.

"Рећи ћу то благо, да не разумемо путовање Фудбалског клуба Партизан у Москву на пријатељски 'Братски турнир', где су играли серију утакмица против локалних клубова и изразили су знаке солидарности са онима који воде агресивни и 'мистериозни' рат против нас. Урадили су то упркос јасној одлуци УЕФА да избаци руске клубове из свих међународних такмичења под својим окриљем. Та одлука усвојена је одмах након почетка сукоба", изјавио је Шовковски током конференције за медије.

"Посебно нисмо хтели да издајемо било какво саопштење за јавност у вези са овим, да не бисмо подстицали непријатељство пре утакмице. Ипак, ако узмемо у обзир све наведене околности, принуђени смо да одбијемо све формалности пре утакмице. Наша позиција је заснована искључиво на потезима Фудбалског клуба Партизан. Сматрамо да ти потези нису пријатељски према нашем клубу и према нашој земљи", додао је он.

Партизанов пут у Европу има више сценарија

Уколико елиминишу Динамо Кијев, у трећем колу квалификација црно-бели ће играти против шкотског Ренџерса.

Међутим, ако црно-бели испадну, прећи ће у Лигу Европе и тамо у квалификацијама играти против пораженог из дуела Фенербахче - Лугано.

Црно-бели против Украјинаца на неутралном терену

Према ранијем договору који су направили УЕФА и оба клуба, први меч ће бити одигран на неутралном терену.

Утакмица се игра у Пољској у Лублину, без присуства гостујућих навијача.

Исто ће бити и у реванш мечу, који је на програму 31. јула на стадиону Партизана.

Партизан после седам година у квалификацијама за Лигу шампиона

Последњи пут су се црно-бели нашли у квалификационом циклусу за елитно европско такмичење нашли 2017. године.

Тада је Партизан успео у другом колу да елиминише подгоричку Будућност са 2:0 у двомечу.

Ипак, у трећем колу превелик залогај за "парни ваљак" била је екипа Олимпијакоса. Грци су укупним резултатом славили са 5:3.