Први дан Игара: Микец и Ђоковић на висини задатка, порази у боксу, стоном тенису, џудоу...

Званично првог дана такмичења на Олимпијским играма у Паризу, виђено је надметање у бројним спортовима и дисциплинама.,Српски спортисти остварили су солидан учинак, али првог дана није освојена медаља. Новак Ђоковић убедљивом победом почео поход на олимпијско злато, Дамир Микец обезбедио финале као најбољи у квалификацијама

Добар број српских спортиста излашло је на борилишта - у џудоу, веслању, стрељаштву, пливању, тенису, боксу и стоном тенису.

Подељене су и прве медаље у Паризу, а поједини спортисти остварили су значајне јубилеје.

Новак Ђоковић се експресно пласирао у другу рунду олимпијског тунира на Ролан Гаросу, пошто је за мање од сат времена савладао Метјуа Ебдена - 6:0, 6:1.

Дамир Микец успешно је пребродио квалификације у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара, пошто је био најбољи у конкуренцији 33 такмичара, остваривши резултат од 584 круга.

Финале је на програму у недељу од 9.30.

У финале није успела да се пласира Зорана Аруновић, пошто је у квалификацијама у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара заузела 10. позицију са погођених 575 кругова.

Јована Арсић пласирала се директно у четвртфинале скифа на 2.000 метара.

Европска шампионка из Сегедина ове године била је трећа у својој квалификационој групи (7:48.29) иза Американке и Аустријанке и тако избегла репесаж.

Мартин Мачковић и Николај Пименов нису успели директно да изборе пласман у четвртфинале, пошто су у својој квалификационој трци заузели четврто место (6:17.36), па ће такмичење у Паризу наставити у репесажу.

Пливачка штафета Србије на 4x100 метара слободно није успела да се пласира у финале, пошто је у својој квалификационој групи заузела пето место - 3:14,68.

Српска штафета у саставу Велимир СтјепановићНикола АћинЈустин Цветков и Андреј Барна заузела је укупно 11. место.

На такмичењу у џудоу, Милица Николић је са 1:0 савладала Словенку Марушу Штангар у категорији до 48 килограма и пласирала се у наредну рунду.

Ипак, српска џудисткиња изгубила је у осмини финала од Шпанкиње Мартинез Абеленде 10:0 и тако завршила наступ у Паризу.

Пораз у свом првом мечу на Играма доживела је боксерка Сара Ђирковић, која је изгубила од искусне Тајланђанке Јутмас Јитпонг, у категорији до 46 килограма.

Неуспешна је била и српска стонотенисерка Изабела Лупулеску поражена је резултатом 4-0 од Порториканке Адријане Дијас, чиме је завршила такмичење у Паризу.

27. јул 2024 • 21:21

Србија поражена у стоном тенису

Српска стонотенисерка Изабела Лупулеску поражена је резултатом 4-0 од Порториканке Адријане Дијас, чиме је завршила такмичење у Паризу.

Изабела је добро ушла у меч, повела са 6:4, али је потом фаворизована ривалка заиграла боље.

Резултатом 11:9 је Лупулеску изгубила први сет, други са 11:5, трећи 11:8 и четврти 11:7.

На реду је српска стонотенисерка

Српска стонотенисерка Изабела Лупулеску игра против фаворизоване Адријане Дијас из Порторика.

ФИФА суспендовала Канаду

Светска кућа фудбала је донела званичну одлуку да Канађанкама буде одузето шест бодова, а кажњени су и новчано са 200.000 швајцарских франака.

Селекторка канадског женског фудбалског олимпијског тима Канаде Беверли је суспендована из фудбала на годину дана, као и њени сарадници.

Претходно је Пристманова смењена са те позиције због шпијунирања противничке екипе.

Канадски фудбалски савез је саопштио да је одлука донета након што што су стигле нове информације везане за инцидент.

Медведев сигуран у првом колу

Руски тенисер Данил Медведев уписао је рутинску победу у првом колу у Паризу.

Медведев је са 2-0 (6:2, 6:1) био бољи од Аустралијанца Ринкија Хиђикате.

У наредном колу, Данил ће играти против бољег из дуела Офнера и Хасеа.

Тренер Саре Ћирковић незадовољан: Судије одлучиле

Тренер српске боксерке Саре Ћирковић био је видно незадовољан суђењем на мечу прве рунде Олимпијских игара.

"Нажалост, судије су одлучиле да нисмо били довољно добри за овај меч. Можда сам пристрасан, али за мене је ово била убедљива победа Саре", написао је Ждрало на друштвеним мрежама.

Тужне вести из Париза, преминуо боксерски тренер Самое

Боксерски тренер из Самое Лионел Елика Фатупаито (60), преминуо је од застоја срца у Олимпијском селу, објавио је Олимпијски одбор Самое (САСНОЦ)

Микец ће се борити за медаљу, Сара Ђирковић поражена у првом мечу

У финале није успела да се пласира Зорана Аруновић, пошто је у квалификацијама у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара заузела 10. позицију са погођених 575 кругова.

Јована Арсић пласирала се директно у четвртфинале скифа на 2.000 метара.

Српска штафета у саставу Велимир Стјепановић, Никола Аћин, Јустин Цветков и Андреј Барна заузела је укупно 11. место.

Пораз у свом првом мечу на Играма доживела је боксерка Сара Ђирковић, која је изгубила од искусне Тајланђанке Јутмас Јитпонг, у категорији до 46 килограма.

Новак сјајно почео поход на злато!

6:0, 6:1! - Фантастичан почетак Игара за Новака!
Успео је Ебден да освоји "почасни" гем, али Ђоковић новим брејком долази до убедљивог тријумфа на старту олимпијског турнира.

6:0, 4:0 - Новак узима десети гем у низу
Труди се Ебден да освоји први гем, али Новак има само један циљ - да меч што краће траје...

6:0, 2:0 - Наставља Ђоковић у истом ритму
Четврти пут заредом, Новак одузима сервис Аустралијанцу, који већ нуди рекет некоме из публике да га замени на терену.

6:0! - Новак "прегазио" Ебдена у првом сету!
И трећи брејк заредом прави Ђоковић, а онда прелепим ударцима долази до првог сета - без изгубљеног гема.

4:0 - Силовит старт српског тенисера
Још једном Новак прави брејк, а затим осваја гем без изгубљеног поена, чиме шаље јасну поруку ривалу.

1:0 - Новак брејком почиње наступ у Паризу
Већ на старту меча Ђоковић одузима сервис Аустралијанцу и долази до ране предности.

Прве златне медаље са Игара иду у Кину

Кинески пар Хуанг Јутинг и Шенг Лихао први је освајач олимпијског злата на Олимпијским играма у Паризу.

Светски шампиони постали су и олимпијски у дисциплини ваздушна пушка 10 метара мешовито, а у финалу су савладали тим Јужне Кореје 16:12.

Руди Фернандез ушао у историју

Легендарни Шпанац Руди Фернандез исписао је историју Олимпијских игара - постао је први кошаркаш који се такмичио на шест олимпијских турнира.

Исто ће учинити и Американка Дајана Таурази, када њена репрезентација буде играла против Јапана.

Распоред наступа српских спортиста

Џудисткиња Милица Николић ће наступити у квалификацијама у категорији до 48 килограма против Словенке Маруше Штангар. Квалификације почињу у 10.00 часова, њихова борба биће 14. по реду на терену број један.

Репрезентативка Србије у веслању Јована Арсић наступиће у квалификацијама у скифу. Квалификације почињу у 10.10 часова.

Веслачи Николај Пименов и Мартин Мачковић наступиће од 11.30 часова у квалификацијама у дубл скулу.

Стрелац Дамир Микец ће наступити од 10.30 часова у квалификацијама у ваздушном пиштољу на 10 метара, док ће у истој дисциплини код дама наступити и Зорана Аруновић, али од 12.30 часова.

Мушка пливачка штафета Србије (Никола Аћин, Андреј Барна, Јустин Цветков и Велимир Стјепановић) наступиће у квалификацијама на 4x100 метара слободним стилом. Квалификације у пливању почињу у 11 часова.

Новак Ђоковић играће у првом колу тениског турнира против Аустралијанца Метјуа Ебдена на терену "Филип Шатрије". Програм на терену почиње у 12.00 часова, њихов меч је други по реду, по завршетку меча Ига Швјонтек - Ирина Камелија Бегу.

Боксерка Сара Ћирковић наступиће од 15.45 часова квалификацијама у категорији до 54 килограма против Тајланђанке Јутамас Џитпонг.

Изабела Лупулеску играће од 20.45 часова у првом колу стонотениског турнира против Порториканке Адријане Дијаз.

Уколико сте пропустили...

Спектакуларном церемонијом на реци Сени, у петак вече свечано су отворене Олимпијске игре у Паризу, али ће остати упамћене и по великом гафу организатора.

Већ је забележен и први инцидент на Играма, али и прва суспензија због допинга.

Оборен је и први светски рекорд, док ће у суботу бити подељене и прве медаље у Паризу.

Добро дошли у олимпијски блог!

Већ првог дана такмичења у Паризу на борилишта ће 13 српских такмичара, чије ћемо резултате пратити у блогу.

Поред тога, овде можете наћи и најзанимљивије вести са Олимпијских игара.