Французи показали снагу и спречили изненађење упорног Бразила

Кошаркашка репрезентација Француске савладала је селекцију Бразила са 78:66 у мечу првог кола Групе Б на Олимпијским играма у Паризу
Французи показали снагу и спречили изненађење упорног БразилаGetty © Gregory Shamus

"Триколори" су пред својим навијачима у Лилу, успели да савладају упорну и незгодну селекцију Бразила.

Тим Венсана Колеа је победом отворио Олимпијске игре, али су Французи морали да се потруде и помало намуче како би до те победе дошли.

Бразил је веома мотивисано и енергично ушао у меч. "Летели" су Бразилци свуда по паркету, погађали шутеве са дистанце и имали чак 12 поена предности.

Ипак, тим који са клупе предводи хрватски стручњак Александар Петровић, у другој четвртини посустао је под притиском Француза.ж

Домаћин је заиграо знатно боље, пре свега у одбрани, а потом долазио и до лакших поена на другој страни.

Шут селекције Бразила више није био ни приближно добар као у уводним моментима меча.

Предност репрезентације из Јужне Америке се "топила", да би крајем друге деонице, Француска преузела вођство и на полувреме отишла са 39:36.

Трећа четвртина потпуно је преломила овај меч, а у њој су Вембањама, Батум и Гобер, преузели лидерске улоге и допринели да Француска стекне двоцифрену разлику.

У том периоду су Французи били бољи са 18:9, чиме су стекли предност коју су до краја меча успешно одбранили.

Поменути Вембањама и Батум су са по 19 постигнутих поена, били најефикаснији у редовима победничког тима.

Код Бразила су се истакли Фелисио и Меиндл са 14, односно Уертас са 11 поена.

Након првог кола у Групи Б на Олимпијским играма у Паризу, Немачка и Француска су уписале победу, док су поражени Јапан и Бразил.

Немци су савладали Јапан са 97:77.