Фудбалери Црвене звезде и Младости из Лучана одиграли су нерешено 2:2 у мечу другог кола Суперлиге Србије
Звезда у надокнади извукла бод, Младост испустила два гола предности на "Маракани"© FK Crvena zvezda

Поприлично узбудљив, неизвестан и уз неочекивани епилог био је меч у Београду на стадиону "Рајко Митић".

Гости из Лучана дошли су у Беоиград као аутсајдери, а мало је недостајало да дођу до сва три бода.

Имала је Младост предност од два гола, али је прво добила црвени картон, а потом и примила два гола у самом финишу сусрета.

У 19. минуту Ибрахима Ендиај донео је Младости предност, а у 38. гости су шокирали фаворизоване црвено-беле.

Ћирковић је после прекида и гужве, убацио лопту у гол Звезде за 0:2.

Тим Владана Милојевића је све карте бацио у напад, у жели да надокнади заостатак који је понео на полувреме.

Један од кључних детаља Звездиног повратка одвио се у 68. минуту, када је фудбалер гостију Љубомирац добио директан црвени картон.

Звездини напади постајали су све чешћи, опаснији и било је питање само хоће ли Младост моћи да издржи те налете.

Одговор је био не, пошто је Звезда успела да постигне два гола у самом финишу сусрета, у размаку од шест минута.

Дуарте је на асистенцију Јовановића погодио у 85. минуту, да би коначних 2:2 поставио Шериф Ендиај у 91. минуту.

Дуарте је код другог гола учествовао као асистент.

Мало је недостајало да црвено-бели приреде невероватан преокрет, али се резултат у преосталих седам минута надокнаде није мењао.