Бабић стрелац у првој победи Станковића на клупи Спартака

Фудбалери московског Спартака остварили су прву победу под вођством тренера Дејана Станковића пошто су као гости савладали Химки резултатом 1:3, а гол је дао и репрезентативац Србије Срђан Бабић
Бабић стрелац у првој победи Станковића на клупи СпартакаGetty © Gabriele Maltinti

После пораза на старту шампионата Русије, на гостовању Оренбургу, Станковић је успео да освоји прва три бода на клупи најтрофејнијег руског клуба.

Спартак је у Химкију могао да поведе у 45+9. минуту, али је ударац Теа Бонгонде са пенала зауставио голман Химкија Игор Обухов.

Аргентинац Езекијел Барко је довео Спартак у вођство у 49. минуту голом из слободног ударца са око 20 метара, а предност је дуплирао Костариканац Манфред Угалде у 55. минуту.

Бабић је голом у 72. минуту потврдио победу Спартака, а у 91. минуту почасни гол за домаћина дао је Бута Магомедов.

Цео меч за Химки одиграли су српски интернационалци Петар Голубовић и Немања Анђелковић, док је Стефан Мелентијевић остао на клупи.