Дан IV: Србија освојила злато у стрељаштву, пливачи без финала, баскеташи "одрали" Амере

Четвртог дана такмичења на Олимпијским играма навијачи Србије славе прву освојену медаљу у Паризу - и то ону најсјајнију. Најбољи пливачи Србије Андреј Барна и Велимир Стјепановић нису успели да се домогну финала трке на 100 метара слободно. Ватерполисти и одбојкаши доживели убедљиве поразе, образ колективним спортовима осветлали баскеташи Србије убедљивом победом против Американаца

Четвртог дана такмичења на Олимпијским играма у Паризу, репрезентативци Србије у стрељаштву Зорана Аруновић и Дамир Микец освојили су златну медаљу у микс дисциплини 10 метара ваздушни пиштољ и то пошто су у последњој серији успели да надмаше ривале из Турске, Шевал Илајду Тархан и Јусуфа Дикеџа.

Репрезентативка Србије у веслању Јована Арсић била је пета од шест такмичарки у својој четвртфиналној групи у скифу, чиме се пласирала у Ц/Д полуфинале.

Ватерполо репрезентација Србије доживела је катастрофалан пораз од Аустралије резултатом 8:3 и тако закомпликовала своју ситуацију након стартне победе против Јапана.

Веслачи Николај Пименов и Мартин Мачковић нису успели да се пласирају у финале дубл скулу, пошто су у првој полуфиналној групи освојили четврто место резултатом 6:17,35 минута.

Пливачи Велимир Сјепановић и Андреј Барна пласирали су се у полуфинале на 100 метара краул, али нису успели да се домогну финалне трке – Барна заузео укупно 14. место, Стјепановић 16.

Одбојкашка репрезентација Србије изгубила је од селекције Словеније 0:3 у мечу другог кола групе А. У првом колу, одбојкаши су изгубили 2:3 од олимпијских шампиона – Француске.

Репрезентативци Србије у баскету 3x3 били су расположени против селекције САД у мечу првог кола – остварили су убедљив тријумф 22:14.

30. јул 2024 • 22:32

Баскеташи Србије одржали лекцију Америма

Победа Србије - 22:14!
Две везане двојке за крај - Мајсторовић и Стојачић доносе српском тиму прву победу на олимпијском турниру!

Српски тим у серији - 18:14
Потпуно су стали Американци, док "орлови" лете по терену и долазе до убедљивог вођства.

Србија води 13:11
Сјајном одбраном баскеташи Србије долазе до преокрета. Стојачић је страшним закуцавањем уз фаул подигао публику на ноге.

САД воде 9:10
Двојком Бранковића Србија је повела, али Американци још једном враћају предност на своју страну. Тајм-аут.

И даље воде Американци - 7:8
Имао је противник три поена предности али се Србија враћа у игру.

Почетна предност за Амере - 4:5
Велики број фаулова на почетку меча. Србија поентира под кошем, Американци са дистанце.

Почео је меч
Нападом Србије почео је последњи меч дана на турниру у баскету.

Баскеташи Србије почињу свој наступ на олимпијском турниру, а противник у првом колу је селекција САД.

Барна и Стјепановић остали без пласмана у финале

Велимир Стјепановић и Андреј Барна нису успели да се пласирају у финале трке на 100 метара слободним стилом на Олимпијским играма.

Барна је био седми у својој полуфиналној трци - 48.11, чиме је заузео укупно 14. место.

Стјепановић завршио као осми у својој трци - 48.78, што је најслабији резултат од 16 полуфиналиста.

Најбоље време у полуфиналу имао је Кинез Пан Џанле, који је 100 метара испливао за 47.21 секунди.

Убедљив пораз одбојкаша од Словеније - 0:3

Без превише проблема Словенија приводи меч крају - 19:25
Заслужена победа Словеније од 3:0, нису српски одбојкаши успели да пруже ни приближно колико могу, што је противник умешно искористио и дошао до убедљивог тријумфа.

Словенија граби ка победи - 16:20
Још једном су српски одбојкаши дозволили противнику да се одлепи, па Словенци поново у завршницу сета улазе са четири поена предности. Само, овога пута ће бити крај.

Изједначено у трећем сету - 10:10
Имала је Србија предност на самом старту трећег сета, али сада је резултат изједначен.

Словенија осваја и други сет - 19:25
Играли су добро српски одбојкаши, а онда само стали у једном тренутку и дозволили противнику велику серију, коју су Словенци умели да претворе у вођство од 2:0 у сетовима.

Велики преокрет Словенаца - 15:16
Испустила је Србија четири поена предности, па сада Словенија има минимално вођство.

Србија води на старту другог сета - 10:6
Много ангажованија игра српског тима у пољу доноси и предност од четири поена на старту другог дела игре.

Словенија осваја први сет 21:25
Боља игра противника у првом сету донела је и резултат - Словенци су сигурнији у пријему, прецизнији у нападу и не дозвољавају српском тиму лаке поене. Заказао је и блок Србије, али ово је тек почетак.

У завршницу првог сета Словенија носи два поена предности - 16:18
Изузетно изједначен први сет - Србија је дошла до изједначења, али Словенци поново стичу два поена предности.

Словенци воде 10:11 у првом сету
Нешто бољи почетак словеначке селекције, која има минималну предност на старту првог дела игре.

Почео је меч одбојкаша Србије и Словеније, у оквиру другог кола у Групи А.

Пливање: Стјепановић и Барна се пласирали у полуфинале на 100 краул!

Стјепановић је у осмој, а Барна у деветој квалификационој групи.

Велимир Стјепановић је у својој квалификационој групи заузео пето место са резултатом 48,40. То је тренутно укупно пети резултат, па има добре шансе да се пласира у полуфинале.

Андреј Барна је четврти у својој квалификационој групи са 48,34 и извесно је да ће бити у полуфиналу.

Обојица српских пливача су у полуфиналу Олимпијских игара. Андреј Барна је имао укупно 10. време, док је Веља Стјепановић био на деоби 13. места.

Пименов и Мачковић у Б финалу дубл скула

Веслачки двојац у саставу Николај Пименов и Мартин Мачковић заузели су четврто место у полуфиналној трци дубл скула и тако се пласирали у Б финале које их очекује у четвртак, 1. августа.

Засијало злато и орила се химна "Боже правде" у Паризу! (ВИДЕО)

Српски репрезентативци у стрељаштву Зорана Аруновић и Дамир Микец добили су златне медаље за тријумф у миксу у дисциплини 10м ваздушни пиштољ. У Паризу се први пут (сигурно не и последњи), орила наша химна "Боже правде".

Ватерполо: Србија - Аустралија 3:8 (0:1, 1:5, 0:1, 2:1)

Србија је доживела катастрофалан пораз у другом колу Олимпијских игара пошто је Аустралија уписала убедљив тријумф.

КРАЈ МЕЧА: Аустралија је разбила Србију 8:3!

3:8 - Чарли Нигис разорним ударцем прекида ову кратку серију "делфина".

3:7 - Никола Дедовић успева да затресе мрежу.

2:7 - Мандић ублажава заостатак голом из петерца, његов други гол на мечу.

- Крај треће четвртине, и ова припада Аустралији резултатом 1:0, па је њихова предност још већа.

1:7 - Павилар је поново стрелац и то овог пута из петерца после фаула наших дефанзиваца.

- Крај друге четвртине, Аустралија води 6:1 на полувремену и биће изузетно тешко "делфинима" да се врате резултатски у овај меч.

1:6 - коначно гол Србије и то Душана Мандића, на 46 секунди пре краја друге деонице. Али претходно је Бирнс постигао свој други гол, па је у једном тренутку било и 6:0 за Аустралију.

0:5 - Наставља се потоп Србије, Павилар постиже и трећи гол на мечу. Ништа не успевају "делфини" да ураде како треба данас.

0:4 - потпуни распад Србије, сада и гол Мерсепа у контри Аустралије на 2:27 до полувремена. Какав потоп олимпијских шампиона...

0:3 - Аустралија стиже до новог гола, опет Павилар, а Србија делује да је у нокдауну.

0:2 - Невероватно, Србија прво није искористила напад са играчем више, а то сада кажњава Аустралија до голом Бирнса удвостручи предност.

0-1: Црвени картон за Лахлана Едвардса због намерног фаула и ударцем главом над Савом Ранђеловићем.

- Крај прве четвртине, Аустралија води 1:0 и то искористивши напад са играчем више.

0-1: Не погађа Ћук, пре тога ни Мандић ни Рашовић. Слаба реализација "делфина" до сада.

0-1: Аустралија стиже до вођства после три и по минута игре голом Лука Павилара.

Стрељаштво: Микец и Аруновић ОСВОЈИЛИ ЗЛАТНУ МЕДАЉУ!

Србија је у понедељак сазнала да има прву медаљу "у џепу", а Зорана Аруновић и Дамир Микец у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара бију битку за злато. Ривали су им турски тандем Илајда Севал Тархан и Јусуф Дикеџ.

ПРЕНОС МЕЧА:

- ПЕТНАЕСТА СЕРИЈА: ЗЛАТО ЗА СРБИЈУ, ЗОРАНА АРУНОВИЋ И ДАМИР МИКЕЦ СУ ПОБЕДИЛИ! НА КРАЈУ 20.1 СПРАМ 19.3, СРБИЈА СЛАВИ!

- ЧЕТРНАЕСТА СЕРИЈА: Одлично, 14-14, јер је Србија победила 21.3 спрам 20.3! Гледаћемо одлучујућу серију!

- ТРИНАЕСТА СЕРИЈА: И опет Турци побеђују, 20.3 спрам 20.0. Замало, али Турска има меч-лопту и води 14-12. Сада је тежак задатак пред нашим тандемом.

- ДВАНАЕСТА СЕРИЈА: Турска изједначава на 12-12, јер су ову партију добили 20.7 спрам 20.0. Добро су наши пуцали, али Турци су били сјајни.

- ЈЕДАНАЕСТА СЕРИЈА: Србија води 12-10 после великог кикса Туркиње и само 7.3 круга. На крају 19.8 за Србију спрам 18.1 за Турску.

- ДЕСЕТА СЕРИЈА: Још једна партија за Србију, 20.4 круга спрам 19.7 колико су имали Турци. Сада је коначно изједначено, 10-10, а игра се до 16!

- ДЕВЕТА СЕРИЈА: Партија за Србију 20.1 спрам 19.2, одличних 10.8 је пуцала Зорана Аруновић. Сада је резултат 10-8 за Турску.

- ОСМА СЕРИЈА: Турска побеђује 20.9 спрам 19.1, па је сада 10-6 за Турску. Код наших обоје испод 10.0, а код Турака обоје преко тог учинка.

- СЕДМА СЕРИЈА: Још једна партија за Србију, 20.5 спрам 20.0. Одлично сада пуцају и Микец и Аруновићева. Резултат је 8-6 за Турску која тражи тајм-аут.

- ШЕСТА СЕРИЈА: Одлично, Србија смањује на 8-4 јер је Зорана погодила 10.5, а Микец 9.7 кругова. То је 20.2 спрам 19.9 Турске.

- ПЕТА СЕРИЈА: Турска сада 19.4 у овој серији, а Србија само 17.5 кругова. Није уродио плодом овај тајм-аут, па је 8-2 за Турску.

- ЧЕТВРТА СЕРИЈА: Сада опет Турска побеђује и то са феноменални 21.3, док је Србија имала 20.7 кругова. То је 6-2 за Турску.

- ТРЕЋА СЕРИЈА: Опет минимална победа Турске од 0.1 круг, па сада Турци воде 4-2.

- ДРУГА СЕРИЈА: Турска изједначава на 2-2 јер су добили ову серију 19.9 спрам 19.8. Слабији хитац Микеца, само 9.6 кругова.

- ПРВА СЕРИЈА: Србија је имала 19.0 бодова, а Турска 18.3. Тако да је 2-0 за Србију после прве рунде.

- Ваздушни пиштољ мора да буде тежине од 1,5 килограм, а пуца се пелетима величине 4,5 милиметара. У току је загревање пред почетак финала.

- Сада су српски и турски такмичари изашли на борилиште.

- Индија је освојила бронзу победивши Јужну Кореју 16:6, све време су боље пуцали, а сада на ред долазе Србија и Турска. Турци су били бољи у квалификацијама.

Правила су да се игра до 16 бодова, а у сваком кругу, такмичари пуцају по једном и која екипа оствари бољи учинак, добија два поена. Уколико су екипе изједначене, обе екипе добијају по један бод.

Веслање: Јована Арсић без А и Б полуфинала

Јована Арсић наступа у скифу на 2.000 метара, а она ће се такмичити у трећем четвртфиналу.

- У самом финишу трке, Арсићева је пала са трећег на пето место, па се Арсићева није пласирала у А и Б полуфинала, већ ће ићи у Ц и Д полуфинала.

- И даље треће место на половини трке.

- Арсићева је трећа у својој групи после првих 500 метара.

Ево шта нас све очекује данас

Преглед: Шта се догодило 29. јула?

И док чекамо да први српски спортисти изађу на борилишта у Паризу овог уторка, ево и прегледа шта смо све видели у понедељак на Олимпијским играма.

Од прве осигуране медаље, до убедљиве победе Ђоковића против Надала, било је свега.