Једна од најлошијих партија српске репрезентације у историји великих такмичења
Катастрофа ватерполиста против Аустралије – "делфини" потопљени, постигли само три гола© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Ватерполисти Србије доживели су праву катастрофу у утакмици другог кола олимпијског турнира против селекције Аустралије.

"Делфини" су одиграли вероватно најлошију утакмицу у историји српског репрезентативног ватерпола и поражени су резултатом 8:3.

Резултат на крају и није толико убедљив колико су играчи Уроша Стевановића деловали у базену.

Србија је после прве четвртине била у минималном заостатку (1:0), али је онда уследио потпуни потоп у другој. Готово читаво полувреме наши играчи нису могли да погоде мрежу ривала.

Промашили су првих девет шутева и тек су до почасног гола када су Аустралијанци постигли чак шест.

На крају трећег периода на семафору је било фрапантних 7:1 за "кенгуре".

Тек су у последњих осам минута репрезентативци Србије постигли два поготка и избегли потпуну срамоту.

Једини стрелци за "делфине" били су Душан Мандић који је погодио два пута, односно Никола Дедовић.

На другој страни, истакао се Лук Павилард са четири гола, док је два додао Метју Бирнс. Истакао се и голман Ник Портер са чак девет одбрана.

Србија сада после два кола има половичан учинак и заузима четврту позицију на табели групе Б, иза Шпаније, Аустралије и Мађарске.

Наше момке у следећем колу очекује још тежи изазов, а то је дуел са европским шампионима Шпанцима, у четвртак од 12.05.