"Орлови" раширили крила и убацили стотку, Србија декласирала Порторико

Кошаркашка репрезентација Србије убедљиво је савладала селекцију Порторика са 107:66, у мечу другог кола групне фазе на Олимпијским играма у Паризу
"Орлови" раширили крила и убацили стотку, Србија декласирала ПорторикоGetty © Gregory Shamus

Заборавили су "орлови" убедљив пораз од Америке у првом колу и већ у наредној утакмици показали свој квалитет.

Србија је водила од првог до последње минута меча, све време демонстрирала разлику два тима и на крају стигла до више него убедљиве и заслужене победе.

У финишу прве деонице, изабраници Светислава Пешића стекли су двоцифрену разлику, која је расла из минута у минут.

На полувреме се отишло са 52:36 и било је питање времена када ће отпор противника и потпуно опасти.

То се десило у финишу треће и почетком последње четвртине, када је Србија стекла и 30 и више поена предности.

Више него расположени били су "орлови" на обе стране паркета, а по игри и статистици истакли су се Јокић, Петрушев, Милутинов и Богдановић.

До краја меча, сваки кошаркаш репрезентације Србије који је крочио на паркет, уписао је поене.

Чак седам двоцифрених стрелаца имала је репрезентација Србије у овом мечу. Петрушев је убацио 15 поена уз девет скокова, Јокић је меч завршио са 14 поена, 15 скокова и девет асистенција. По 13 поена убацили су Богдановић и Мицић, док је Аврамовић имао поен мање.

Ортиз је са 19 поена био најбољи стрелац код Порторика, док га је пратио Ромеро са 10.

Наши кошаркаши на крају су славили са 41 поеном разлике и направили крупан корак ка четвртфиналу.

Након две утакмице у досадашњем току турнира, Србија има половичан учинак.

Пешићеви изабраници у трећем, последњем колу групне фазе, играју против селекције Јужног Судана за пролаз у четвртфинале.

Тај меч на програму је у суботу од 21.00 часова.