Раднички завршио своју европску причу, Крагујевчани елиминисани од Морнара из Бара

Фудбалери Радничког из Крагујевца елиминисани су у другом колу квалификација за Лигу конференције од екипе Морнара из Бара. Црногорски тим је био бољи након пенал серије

Деловало је као да Раднички може да направи историјски успех у квалификацијама за европско такмичење, али је уместо тога пропуштена историјска шанса.

Српски тим је у првом мечу у Лесковцу славио 1:0 и у госте однео повољан резултат и наду у пролаз.

Ипак, у реванш мечу одиграном у Подгорици, Морнар је не само надокнадио заостатак из првог меча, већ стигао и до потпуног преокрета и победе.

У последњем минуту првог полувремена, Мба је погодио за предност тима из Бара.

Исти играч је у 83. минуту донео Морнару предност од 2:0 и резултат који их води даље.

Играо се осми минут судијске надокнаде када је Раднички стигао до изузетно вредног поготка.

Алексић је погодио за 2:1 и тако донео нерешен укупни резултат, самим тим и продужетке.

Резултат се у додатних пола сата фудбала није мењао, па се приступило пенал серији.

Тамо се српски тим није добро снашао, упркос томе што је повео након прве серије.

Евандро је погодио за Раднички, а Ђуришићев пенал није завршио у гол.

Ипак, Ристић и Симовић нису били прецизни са беле тачке за Раднички, па је тако Морнар славио са 5:4 и прошао у треће коло квалификација за Лигу конференција.