Шестог дана на Олимпијским играма једино су Новак Ђоковић и баскеташи имали успеха од српских спортиста. Најбољи тенисер свих времена се по четврти пут у каријери пласирао у полуфинале Олимпијских игара, баскеташи су уписали две драматичне победе, док представници Србије у стрељаштву, џудоу, пливању и ватерполу нису имали успеха
ОИ дан VI: Новак у полуфиналу, баскеташи победили у поноћној драми, сви остали слабиGetty © picture alliance

Најбољи резултат дана остварио је Новак Ђоковић који се пласирао у полуфинале олимпијског турнира победом над Стефаносом Циципасом од 2:0 у сетовима.

Програм срспких такмичара отворио је Лазар Ковачевић у дисциплини малокалибарска пушка 50м тростав.

Лазар је у финалу заузео осмо место, чиме је остао без медаље у овој дисциплини.

Џудиста Александар Кукољ експресно је елиминисан у дисциплини до 100 килограма. Кукољ је поражен од дебитанта Сомбора Вега из Мађарске.

Баскеташи Србије савладали су у трећем колу селекцију Холандије, а у вечерњем термину су после много драме успели да савладају Француску 19:16 и тако стигну и до треће победе на турниру.

Веслачи Николај Пименов и Мартин Мачковић освојили су прво место у Б финалу на Олимпијским играма у Паризу у дисциплини дубл скул. Мачковић и Пименов су до победе у Б финалу стигли резултатом 6:13,85 минута. Они су освојили седмо место у генералном пласману на ОИ у Паризу.

Андреј Барна није успео да се пласира у полуфинале у дисциплини 50 метара слободним стилом.

Ватерполо репрезентација Србије поражена је од селекције Шпаније са 11:15. "Фурија" је тако обезбедила спламан у наредну фазу, док су "делфини" отежали себи посао на турниру.

• 1. авг 2024 • 23:24

23:24

Баскет 3x3: Србија - Француска 19:16!

Готово је, Србија је победила Француску 19:16 у драматичној утакмици која је била прекидана и због кише, али победа се пише! Србија је стигла до треће победе у четвртом мечу на турниру, после одлично одигране завршнице којом је обрисан онај ранији спорији почетак.

19:16 - Мајсторовић мајсторски погађа двојку на пола минута до краја.

17:14 - још 58 секунди, а Србија није искористила свој напад.

17:14 - Сада и Французи стижу до двојке, али нема још пуно времена до краја, око минут и по.

17:12 - Мајсторовић погађа двојку и повећава предност Србије након што је дуго била прекинута утакмица због кише.

Киша у Паризу, меч је прекинут и преко терена је навучена заштитна мушема. Играчи обе екипе чекају да стане пљусак и да се утакмица настави.

13:10 - Мајсторовић двојком у последњој секунди напада доноси најубедљивију предност Србији, два и по минута пре истека времена.

10:10 - Закуцавањем Стојачића, Србија долази до новог изједначења.

7:9 - Разноврснија игра у нападу доноси Французима вођство.

5:5 - Врло изједначен меч. Резултат је нерешен, а обе екипе испуниле су бонус са фауловима.

3:3 - Преокренули су Французи, али Васић поеном из улаза доноси изједначење.

2:0 - Мало поена на почетку, двојком Стојачића Србија долази до предности.

Почео је меч.

Играчи две екипе изашли су на терен на чувеном тргу Конкорд у Паризу.

Баскеташи Србије ускоро играју други меч у једном дану, а противник је домаћин - селекција Француске.

• 19:01

Ђоковић у полуфиналу Олимпијских игара!

Други сет:

7:6 - Крај меча! Ђоковић добија тај-брејк резултатом 7:3 за пласман у полуфинале олимпијског турнира!

6:6 - Играће се тај-брејк у другом сету. Новак први пут на турниру игра 13. гем, а последњих шест против грчког тенисера решио је у своју корист.

5:6 - И даље се игра у другом сету. Новак ће у наредном сервис гему покушати да избори тај-брејк.

4:5 - Враћа се Новак! Спасао је три меч лопте (40:0) и одузео сервис противнику за потпуни повратак у други сет!

2:5 - Успео је Новак да спасе три брејк лопте, али Циципас лако осваја свој сервис гем, па ће српски тенисер у наредном гему сервирати за останак у другом сету.

1:4 - Покушава Новак да остане у другом сету, иако је Грк имао два брејка предности. Очигледно се отежано креће Србин по терену, али враћа један брејк - без изгубљеног поена.

0:3 - Новак не користи брејк прилику, али више од резултата брине повреда српског тенисера. Изгледа да је у питању баш колено које је оперисао пре два месеца, па је на терену сада турнирски доктор.

0:2 - Сада грчки тенисер први долази до брејка, за почетну предност у другом делу игре.

Први сет:

6:3 - Новак осваја први сет прелепим пасинг шотом! Српском асу један брејк био је довољан да се нађе на пола пута до новог олимпијског полуфинала.

4:2 - Чува Новак брејк предности...

3:1 - Ђоковић први долази до брејка! Грк је агресивнији тенисер на старту меча, али Новак игра сигурно, мање греши и први долази до предности.

1:1 - Нема брејка на старту меча, иако је Новак два пута долазио до изједначења на сервис противника.

Сервисом Новака Ђоковића почео је меч.

Победник дуела ће у полуфиналу играти против Лоренца Музетија који је у два сета био бољи од Александера Зверева.

Српски и грчки тенисер одиграли су 13 међусобних дуела, а Новак је славио у 11 окршаја.

Новак Ђоковић и Стефанос Циципас изашли су на терен стадиона "Филип Шатрије" на четвртфинални дуел на Олимпијским играма.

• 12:05

Ватерполо: Пораз Србије од Шпаније

Крај меча: Србија - Шпанија 11:15.

"Фурија" иде у наредну фазу, док је Србија додатно закомпликовала и отежала своје шансе на турниру.

11:15 - Србија пред поразом, Шпанци грабе ка тријумфу.

9:12 - Поново Шпанци у неколико наврата не дозвољавају изједначење, а потом постижу нова два гола и сада имају три разлике.

Крај треће четвртине: Србија - Шпанија 9:10. На "крилима" расположеног Мандића, Србија држи прикључак за Шпанијом. Мало је недостајало да "делфини" стигну и до изједначења, али нису реализовали свој последњи напад у трећој четвртини.

9:10 - Не предаје се Србија, Мандић погађа и смањује дефицит на само један гол.

7:10 - "Делфини" поново у осетном заостатку. Шпанија стиче три гола предности средином треће деонице.

6:8 - Шпанци на почетку треће четвртине постижу погодак и поново имају два гола предности.

Полувреме: Србија - Шпанија 6:7.

Изабраници селектора Стевановића пронашли су ритам и препознатљивију игру. Србија парира Шпанији и у наредне две четвртине треба очекивати велику борбу.

6:7 - Велика борба, Србија надокнадила заостатак. Водили су Шпанци 6:3, али су "делфини" заиграли боље и ухватили прикључак.

Крај прве четвртине - 3:4

Шпанци имају гол предности након прве четвртине.

3:3 - Шпанија је водила, али српски ватерполисти су имали одговор, па су изједначили на 3:3.

Почео је меч трећег кола, у којем Србија игра против Шпаније.

• 11:48

Барна без полуфинала

Време од 22,19 секунде на крају је било довољно тек за 30. место у квалификацијама.

Андреј Барна није успео да се пласира у полуфинале дисциплине 50 метара слободним стилом.

• 11:38

Барна пливао 22,19

Српски пливач је био пети у својој квалификационој трци.

Барна је остварио време 22,19 секунди.

Тренутно има осмо време, али су преостале још три трке.

У полуфинале пролази 16 најбржих пливача.

• 11:08

Крај за Кукоља

Александар Кукољ елиминисан је у категорији до 100 килограма.

Српски џудиста поражен од Мађара Сомбора Вега.

Кукољ је на старту борбе добио казну због пасивности, али је истом мером кажњен и Вег.

Наш борац поражен је од дебитанта, вазаријем Мађара на 30 секунди пре краја борбе.

• 11:07

Српски веслачи Николај Пименов и Мартин Мачковић освојили прво место у Б финалу на ОИ

Репрезентативци Србије у веслању Николај Пименов и Мартин Мачковић освојили су прво место у Б финалу на Олимпијским играма у Паризу у дисциплини дубл скул.

Мачковић и Пименов су до победе у Б финалу стигли резултатом 6:13,85 минута. Они су освојили седмо место у генералном пласману на ОИ у Паризу.

Друго место у Б финалу освојила је посада Француске (6:15.28), док је трећа била Немачка (6:17.07).

• 10:01

Баскет: Србија победила Холандију, Стојачић погодио за победу

21:19 - Стојачић погађа двојку у последњој секунди за победу Србије!!!

16:14 - На тренутак је Холандија изједначила, али је Бранковић вратио двојку и Србији два поена предности.

12:8 - Двојком Мајсторовића, Србија стиче најубедљивију предност у досадашњем току меча.

8:7 - Разменили су двојке обе селекције, након чега Србија стиже и до поена из рекета, чиме је преокренула и дошла до вођства.

3:4 - Холандија води на почетку меча. Тврдо се игра од првог поседа.

Почео је меч у баскету 3x3, Србија у трећем колу игра против Холандије.

• 09:26

Лазар Ковачевић без медаље

Српски стрелац је учешће у дисциплини малокалибарска пушка тростав, заузео осмо место у финалу.

Завршено је пуцање из лежећег става, Ковачевић је поново пао на последње, осмо место.

Напредовао је Лазар за једну позицију после две серије у лежећем ставу и поново је на седмом месту.

После 15 хитаца, Лазар Ковачевић налази се на последњој позицији у финалу. На реду је лежећи став.

После прве серије од пет хитаца, Лазар је био на последњем месту. Друга серија донела је напредак за једну позицију, па је Ковачевић сада на седмом месту.

Српски стрелац започео је учешће у финалу у гађању малокалибарском пушком тростав.

Ковачевић је имао пети резултат у квалификацијама (592), иако је био лидер до последњих пет хитаца.