Кошаркаши САД савладали су Јужни Судан резултатом 103:86 у мечу другог гола групе Ц Олимпијских игара у Паризу и тако обезбедили пласман у четвртфинале
Американци рутински до четвртфинала, Јужни Судан и Србија у борби за друго местоGetty © Gregory Shamus

САД су се тако придружиле селекцијама Немачке, Француске и Канаде, у друштву селекција које су већ избориле пласман у наредну фазу такмичења.

Американци су од почетка кренули са јаким ритком, а двоцифрену предност су стекли већ у првој деоници.

На полувремену је било 55:36. Примакао се Јужни Судан на 11 поена заостатка (49:60) у 24. минуту, али се у последњу деоницу ушло са 73:57 за САД и више није било дилеме око победника.

Бем Адебајо је постигао 18 поена за САД, Кевин Дурент 14, Ентони Едвардс 13, Леброн Џејмс 12, а Дерик Вајт и Девин Букер по 10.

Код Јужног Судана најефикаснији је био Нуни Омот са 24 поена. Нови члан Партизана Карлик Џонс је дао 18 поена (7/15 за два, 1/4 тројке, 1/1 слободна бацања) уз седам асистенција.

Бул Куол је меч завршио са 16 поена, а Маријал Шајок 12.

САД има две победе на челу групе Ц, Србија и Јужни Судан имају скор 1-1, док је Порторико последњи са два пораза.

Американци су обезбедили прво место и пласман у четвртфинале, док ће Србија и Јужни Судан у директном дуелу, у суботу од 21 час, одлучивати о другом месту које сигурно води у четвртфинале.