Велики Ајакс ипак прејак за Војводину - "копљаници" славили и у реваншу

Фудбалери Војводине поражени су и у другом мечу квалификација за Лигу Европе - Ајакс је у Бачкој Тополи славио 3:1
Велики Ајакс ипак прејак за Војводину - "копљаници" славили и у реваншу© AP Photo/Darko Vojinovic

Као пре седам дана у Амстердаму, Војводина је одиграла још један добар меч против фаворизованог противника, али је још једном поражена - 1:3.

Екипа Божидара Бандовића имала је активан резултат све до самог финиша, када су "копљаници" са два поготка срушили снове домаћих да могу до наредне рунде квалификација.

У првом полувремену није било голова, а Ајакс је повео у 53. минуту - Шутало је одбитак спровео у мрежу голмана Царевића.

Воша је до изједначења дошла само шест минута касније и то преко резервисте Лазара Никола, који је минут раније ушао у игру.

Новосадским црвено-белима недостајао је још један погодак како би надокнадили минус из првог меча, али гости су ипак били концентрисанији у финишу.

Прво је Хато у 85. минуту донео предност гостима, да би коначан резултат поставио резервиста Траоре у зауставном времену.

Упркос поразима, Војводина наставља своју европску авантуру, пошто ће такмичење наставити у квалификацијама за Лигу конференције против Марибора.