Кошаркаши и ватерполисти у четвртфиналу, частан опроштај одбојкаша од Париза

Осмог дана Олимпијских игара Србија џудо тим Србије остварио једну победу, али и два пораза, чиме је остао без борбе за бронзу. Кошаркашице су изгубиле од Шпаније 70:62, док су ватерполисти обезбедили пласман у четвртфинале. Исти успех остварили су и кошаркаши, који су савладали Јужни Судан 96:85. Програм су затворили одбојкаши великим преокретом против Канаде
Кошаркаши и ватерполисти у четвртфиналу, частан опроштај одбојкаша од ПаризаGetty © Gregory Shamus

Кошаркаши Србије савладали су Јужни Судан и тако изборили пласман у четвртфинале, док су кошаркашице изгубиле од Шпаније први меч на турниру.

Ватерполисти су заблистали када је било најпотребније и декласирали домаћина Француску резултатом 15:8, чиме су обезбедили пласман у четвртфинале.

Џудисти су такмичење микс тимова почели победом против Холандије, али их је у четвртфиналу савладао тим Јапана.

У реперсажу, Србија је поражена од Бразила и тако остала без шансе да се бори за бронзану медаљу.

Јована Арсић била је најбржа у Ц финалу, а Огњен Илић је друмску бициклистичку трку завршио на 64. позицији.

Програм је победом завршила мушка одбојкашка репрезентација, која се на частан начин опростила од Олимпијских игара.

Изабраници Игора Колаковића су и пре окршаја са Канадом изгубили шансе за пласман у четвртфинале, али су дали све од себе да уздигнута чела напусте Париз.

Јесу убедљиво изгубили прва два сета, али су се подигли, одиграли много храбрије и тријумфовали после великог преокрета резултатом 16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16.

• 3. авг 2024 • 20:49

20:49

Кошарка: "Орлови" савладали Јужни Судан и изборили четвртфинале

Крај меча: Србија - Јужни Судан 96:85. "Орлови" као другопалсирани тим из Групе Ц, иду у четвртфинале Олимпијских игара!

36' - Србија граби ка победи, "орлови" воде 87:74. Серија добрих потеза кошаркаша Србије на обе стране, одмах дају резултат.

34' - Богдановииииић! Нова тројка капитена, "орлови" воде 78:71.

31' - Суданци у налету, Гебријел закуцава за "минус" један. Србија води 72:71.

Крај треће четвртине: Србија - Јужни Судан 72:67

Џоунс је погодио у последњој секунди и смањио предност Србије. Наставило се са осцилацијама у игри, али најбитније је да "орлови" у последњу четвртину.

29' - Јовић закуцава, Србија води 72:63.

23' - Богдановић и Мицић погађају, Србија води 57:49.

21' - Настављен је меч, почела је трећа четвртина.

Полувреме: Србија - Јужни Судан 47:44.

Богдановић и Петрушев предводе стрелце "орлова" са 12 и осам поена, код противника се истичу Куол са девет и Џоунс са осам поена.

18' - Нерешено је (39:39). Србија поново има одређене нападачке муке, пошто је већ неколико поседа без датог коша.

15' - Јужни Судан поново везује три тројке. Афрички тим смањује предност Србије на 36:33.

13' - Србија води 34:25, "орлови" су пронашли начин да зауставе ривала на једној страни, а потом да дођу до поена након доброг протока лопте на другој.

Крај прве четвртине: Србија - Јужни Судан 23:22

Имала је Србија период одличне игре, али и период у којима се делимично мучила у нападу. Поени Мицића у последњим моментима прве четвртине, вратили су "орловима" резултатску предност.

7' - Преокрет Јужног Судана, који води 16:15. Погодили су три везане тројке Суданци.

4' - Бољи старт "орлова", Србија води 12:6. Петрушев и Богдановић расположени од самог старта.

1' - Почео је меч

Србија сусрет започиње са петорком: Аврамовић, Маринковић, Богдановић, Петрушев и Јокић.

На супротној страни су: Џоунс, Куол, Омот, Шајок и Гебријел.

Кошаркаши Србије готово извесно су изборили пласман у четвртфинале.

"Орлови" ће у случају победе проћи као другопласирани тим Групе Ц, док у случају пораза у четвртфинале иду као најбољи трећепласирани тим.

Наредни на програму су кошаркаши Србије, који играју у Лилу против Јужног Судана.

• 20:38

Одбојка: Србија се против Канаде часно опростила од Париза

Крај! Србија је победила после веоликог преокрета резултатом 3:2!

Фантастична утакмица је завршена победом "плаве чете" и то после преокрета, резултатом 16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16.

Канађани ипак ближи тријумфу. Грешкама Србије долазе до предности и имају три поена вишка.

Четврти сет 25:19

Србија се потпуно вратила! Фантастичан сет наших момака којима се још не иде из Париза. Играће се пети сет.

Напади поново иду преко Атанасијевића, а прикључио се и Недељковић. "Плава чета" има пет поена вишка у другом сету.

После освајања трећег, Србија је сада у налету. Одмах се наш тим одлепио и води 8:4 у четвртом сету.

Трећи сет 26:24

Драма овога пута припада Србији. Наши момци су издржали налете ривала и добили трећи део игре, смањивши на 1:2 у сетовима (26:24).

Средином сета Атанасијевић је "засео" на сервис, везао два аса и први пут Србија води, резултат је 11:9.

Већи отпор "плаве чете" почетком трећег дела игре. Сервис добро функционише, а Ивовић нападима држи екипу у егалу – 8:8.

Други сет 22:25

Нажалост, нови пад у финишу сета коштао је Србију и тог дела игре, који Канада решава у своју корист резултатом 22:25.

Коначно су прорадили српски репрезентативци, па се Атанасијевићу придружио и Марко Ивовић, те је наш тим изједначио на 16:16.

Србија никако не успева да приђе ривалу. Тимоти Мар доминира, има већ 10 поена и води Канаду ка другом сету.

Играчи у црвеним дресовима боље отварају и други део, захваљујући грешкама Атанасијевића. Прва три поена иду Канади.

Први сет 16:25

Изабраници Игора Колаковића нису пружили никакав отпор Канађанима, који добијају први део игре резултатом 16:25.

Александар Атанасијевић је једини "расположени" у "плавој чети". Забележио је три поена, а остали само по један. Веома лош сет Србије.

Велика серија Канађана средином првог сета. Тимоти и Лукас су предњачили у нападима и Србија губи 16:10.

Дуел је почео поенима Канаде, а онда и изједначеном игром. Ниједна екипа у почектку није успела да се одвоји – 6:6.

Стартна постава Србије: Крсмановић, Ивовић, Кујунџић, Атанасијевић, Подрашчанин и Тодоровић.

Почела утакмица Србије и Канаде

Дуел Србије и Канаде неће имати значај у борби за пласман у четвртфинале. Томе је допринео један освојен сет Јапанаца против САД.

Јапан је избегавањем "метле" накупио шест сетова, што би по Србију било недостижно, чак и да победи уз максимална три бода.

Бразил је најбољи трећепласирани састав са четири бода и сет-количником 6:6, док је Јапан изгубио сет више.

• 19:30

Ватерполо: Србија победила Француску за четвртфинале!

Крај! Србија је победила Француску 15:8 и пласирала се у четвртфинале!

29' Србија се брзо враћа на +7
    Уписује се и Милош Ћук, један од најискуснијих у нашој екипи. Србија води 14:7.

28' Французи ублажили дебакл
    Седми гол за домаћина такмичења постигао је Марион Верну.

25' Дедовић крунише сјајну партију
    На најбољи могући начин Србија отвара последњи период, сада је прецизан Никола Дедовић за 13:6.

Крај треће четвртине: Србија – Француска 12:6

22' Сада се и Убовић уписује у стрелце
    Сјајно је српски центар искористио грешку Француза и лепим лобом дошао до првог поготка.

20' Још два гола "делфина", сада је пет голова разлике
    Истом мером Србија је одговорила противнику, али је наставила да притиска. Још два брза гола и први пут је пет поена разлике – 11:6.

19' Никола Јакшић капитенски!
    Када је требало да се заустави серија ривала, на сцену је ступио капитен. Никола Јакшић је одапео и погодио за 9:6.

18' Брза два гола Француске
    Серија Француске на отварању треће деонице. Сада је Крусија искористио петерац и смањио на "минус два".

17' Шрауба Бодеге за 8:5
    Одличан потез француског репрезентативца који шраубом погађа гол Филиповића и смањује резултат.

Крај друге четвртине: Србија – Француска 8:4

14' Мандић неутралисао гол Француза
    Смањили су "триколори" лепим голом после фаула, али на другој страни Мандић експресно одговара за 7:3.

13' Први гол Петра Јакшића
    Наставља Радослав Филиповић да бриљира на голу, има већ шест одбрана, а у нападу све иде много боље. Дебитантски гол постиже Петар Јакшић и Србија води 6:2.

11' Србија први пут има три гола вишка
    Још једном је Дедовић изнудио петерац, а сада је прецизан био Страхиња Рашовић. Његов други погодак за 5:2.

Крај прве четвртине: Србија – Француска 4:2

7' И Вицо се уписује у листу стрелаца
    Србија поново има +2, сада захваљујући Немањи Вицу. Добра реакција испред гола ривала и резултат је 3:1.

6' Французи смањили заостатак
    Први погодак у мрежи "делфина", Буе је искористио бројчану предност у базену за 2:1.

4' Сава Ранђеловић дуплирао вођство
    После неколико одличних реакција у одбрани, Сава Ранђеловић је одлично одрадио посао у нападу. Искоришћен играч више за 2:0.

2' Србија води 1:0
    После одличне акције и упливавања Николе Дедовића, Србија је добила петерац. Сигуран извођач био је Душан Мандић за прво вођство наше екипе.

1' Почела утакмица, први напад имају "делфини".

• 19:25

Ватерполисти морају да победе Француску

"Делфини" за неколико минута почињу утакмицу против домаћина и имају императив победе, након два неуспеха у прва три кола.

Србија је победила Јапан на отварању Олимпијских игара, али су онда уследили порази од Аустралије и Шпаније.

Екипа Уроша Стевановића мора да победи јер у супротном остаје без места које воде у четвртфинале, а у последњем колу играће против фаворизоване Мађарске.

• 18:18

Илић 64. у друмској трци у Паризу

Српски бициклиста Огњен Илић је на 64. позицији завршио трку у Паризу.

Златна медаља иде у руке Ремку Евенепулу који је пре свих прошао кроз циљ на бициклистичкој трци.

Ремко Евенепул је постао први бициклиста у историји који је освојио злато на хронометру и на друмској трци на Олимпијским играма.

• 13:30

Кошаркашице изгубиле од Шпаније, са другог места иду у четвртфинале

Крај меча, Србија је изгубила од Шпаније 62:70

40' Шпанија има само шест поена предности - 62:68
    Фуриозна игра Србије у последњих пет минута утакмице - на 46 секунди до краја Шпанија има само шест поена предности.

38' - Србија смањује на 55:66
    Знатно ангажованија игра српског тима у последњих неколико минута и предност Шпанкиња је преполовљена. До краја меча остало је 160 секунди.

35' - Шпанија не попушта - 41:63
    И даље готово ништа не полази за руком српским кошаркашицама, па Шпанкиње додатно повећавају предност.

После три четвртине Шпанија води 38:55
    Исти проблеми муче српски тим током целе утакмице, Шпанија из минута у минут повећава предност. Имале су ривалке и више од 20 поена предности, делује да је победник меча већ одлучен.

24' - Серија Шпанкиња за убедљиво вођство - 28:46
    Шпанија друго полувреме почиње серијом 9:0 и Марина Маљковић мора да реагује тајм-аутом. Српске кошаркашице делују погубљено на терену, што искусна шпанска екипа уме да искористи.

Шпанија води на полувремену 28:37
    Успела је Србија да смању предност ривалки на само три поена, али уследила је нова серија Шпаније за најубедљивију предност на мечу.

Збуњена игра српских кошаркашица, много лако примљених поена, одсутност Ивон Андерсон, као и лош шут за три поена главни су разлози негативног резултата на средини меча.

Конде најефикаснија на мечу са 10 поена, Касас је постигла 6. На другој страни Анђела Дугалић је убацила 7, Јована Ногић 5 (првих 5 поена Србије).

15' - Беже Шпанкиње на 17:25
    Лоша игра у нападу српског тима и неколико промашених зицера од почетка меча донели су Шпанију најубедљивију предност на мечу.

После прве деонице Шпанија води 13:16
    Изузетно тврдо се игра на почетку меча, одбране оба тима одлично раде свој посао. Шпанкиње су се нешто боље снашле у нападу и имају три поена предности после прве четвртине.

5' - Шпанија води 3:7
    Нервозан почетак српског тима, једину тројку погодила је Ногић. Шпанкиње играју чврсто у одбрани и тако долазе до почетне предности на мечу.

Почео је меч.

Женска кошаркашка репрезентација Србије игра меч трећег кола против Шпаније. Обе екипе су обезбедиле пласман у четвртфинале, победник меча ће тамо са првог места у групи.

• 12:02

Џудо: Србија остала без борбе за бронзу

Србија - Бразил 1:4
    Није успела Милица Николић да донесе други бод Србији, Рафаела Силва славила је ипоном, у категорији до 57 килограма.

Србија - Бразил 1:3
    Александар Кукољ поражен је од Рафаела Силве после три шидо казне у продужетку, у категорији преко 90 килограма.

Србија - Бразил 1:2
    Експресна победа Милице Жабић, која је оборила Бразилку Беатриз Соузу и држала је 10 секунди на татамију, у категорији преко 70 килограма.

Србија - Бразил 0:2
    Немања Мајдов изгубио је меч после три шудо казне, Бразилац Рафаел Маседо донео је и други бод свом тиму, у категорији до 90 килограма.

Србија - Бразил 0:1
    Први поен Бразилу доноси Кетлин Квадрос против Марице Перишић и то ипоном, у борби до 70 килограма.

Џудо микс тим Србије у реперсажу се бори против селекције Бразила.

• 10:43

Џудо тим Србије изгубио од Јапана, предстоји такмичење у реперсажу

Србија - Јапан 1:4
    Победа Јапана! Четврти бод противнику донео је Арон Вулф против Александра Кукоља, после два вазарија, у категорији преко 90 килограма.

Србија - Јапан 1:3
    Милица Жабић доноси прву победу Србији, пошто је после два вазарија савладала Рику Такајаму, у категорији преко 70 килограма.

Србија - Јапан 0:3
    Немања Мајдов није успео да освоји први поен за Србију, Таканори Нагасе добија меч после продужетка и три шидо казне за српског џудисту, у категорији до 90 килограма.

Србија - Јапан 0:2
    Саки Низое ипоном је савладала Марицу Перишић, у категорији до 70 килограма.

Србија - Јапан 0:1
    Јапанци долазе до првог поена, пошто је Хифуми Абе ипоном савладао Страхињу Бунчића, у категорији до 73 килограма.

Почело је четвртфинале између Србије и Јапана.

Џудо микс тим Србије за пласман у полуфинале Игара бори се против Јапана, који је са 4:3 био бољи од Шпаније.

• 09:42

Јована Арсић најбржа у Ц финалу

Јована Арсић освојила је укупно 13. место на Олимпијским играма у Паризу, пошто је била најбржа у Ц финалу.

Европска шампионка из Сегедина ове године 2.000 метара извеслала је за 7:26,09 минута.

• 08:13

Џудо микс тим бољи од Холандије за пласман у четвртфинале ОИ

Србија - Холандија 4:2
    Србија иде у четвртфинале! Кукољ је победио Корела, пошто је Холанђанин у продужетку добио и трећу шидо казну, у категорији преко 90 килограма.

Србија - Холандија 3:2
    Милица Жабић доноси прво вођство Србији, пошто је ипоном савладала Марит Кампс, у категорији преко 70 килограма.

Србија - Холандија 2:2
    Успео је Немња Мајдов да донесе ново изједначење Србији. У изузетно дугом мечу, у којем је одлучивао златни поен, Мајдов је до победе дошао захваљујући трећој шидо опомени за Холанђанина Ноела ван Те Енда, у категорији до 90 килограма.

Србија - Холандија 1:2
    Противник поново води захваљујући победи ипоном Џоена вон Лисхоут против Марице Перишић. Марица се приликом полуге противнице повредила и са болном гримасом напустила татами.

Србија - Холандија 1:1
    Изједначење српском тиму доноси Страхиња Бунчић, који је ипоном савладао Торнике Цјакадоеу, у категорији до 73 килограма.

Србија - Холандија 0:1
    Први поен Холандији донела је Џули Бурскенс, која је ипоном савладала Милицу Николић, у категорији до 57 килограма.

Већ у 8.00 часова почела су такмичења џудиста у миксу, а Србију представљају Страхиња Бунчић, Немања Мајдов, Александар Кукољ, Милица Николић, Марица Перишић и Милица Жабић.