Американци сломили отпор Порторика, са максималним учинком до четвртфинала

Кошаркашка репрезентација САД пласирала се у четвртфинале Олимпијских, пошто је у трећем колу групе Ц савладала Порторико са 104:83.
Американци сломили отпор Порторика, са максималним учинком до четвртфиналаGetty © Gregory Shamus

Изабраници Стива Кера тако са максималним учинком завршавају групну фазу Олимпијских игара.

САД су редом биле боље од Србије са 110:84, потом Јужног Судана 103:85, да би у трећем колу надиграли Порторико са 104:83.

Американци су до победе дошли након преокрета, пошто је Порторико одлично ушао у меч.

После 10 минута кошарке, водили су са 29:25.

Имали су кошаркаши САД проблема да зауставе расположене Порториканце, али када су пронашли своју препознатљивију игру на обе стране паркета, резултат се брзо променио у њихову корист.

Средином друге четвртине, Американци су направили серију 11:0, а до краја четвртине 18:2.

Тако су на полувреме отишли са 19 поена предности.

Са бољом игром наставили су и у другом полувремену, па је и разлика на семафору наставила да расте.

У финишу треће четвртине САД су водиле и са 31 поеном разлике, да би на крају славили са 104:83.

Едвардс је предводио стрелце победничког тима са 26 поена, 15 је убацио Ембид, а Дурент 11.

Члан Финикса постао је најбољи најбољи стрелац и најбољи скакач у историји репрезентације САД.

У редовима Порторика, истакли су се Алварадо са 18, Ромеро са 12 и Форд са 10 поена.

Америка је прошла у четвртфинале са максималним учинком, док је Порторико завршио учешће са сва три пораза у Групи Ц.