"Делфини" заблистали кад је било најпотребније – Србија је у четвртфиналу!

Двоструки узастопни олимпијски шампиони одиграли најбољу утакмицу од доласка у Париз и пласирали се међу осам најбољих
"Делфини" заблистали кад је било најпотребније – Србија је у четвртфиналу!© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Ватерполо репрезентација Србије остварила је други тријумф на Олимпијским играма, овога пута над домаћином Француском, резултатом 15:8.

"Делфини" су заблистали када је било најпотребније и подигли се после два веома лоша наступа, који су их гурнули на ивицу елиминације.

Након пораза од Аустралије и Шпаније, наши момци су пали испод црте, али су се овим тријумфом вратили. Сада заузимају четврту позицију у групи Б и гледаћемо их у нокаут фази такмичења.

Никола Дедовић је најавио добру партију, када је већ у првом минуту побегао чуварима и изборио петерац.

Њега је сигурно извео Душан Мандић, након чега је Србија загосподарила базеном.

Сјајан је на голу био Радослав Филиповић, а погоцима Саве Ранђеловића, Немање Вица и Страхиње Рашовића, наш тим је дошао до 4:2 после прве четвртине.

И другу је Дедовић отворио исто, изнудио "пенал", а сада је стрелац био Рашовић.

"Делфини" су наставили да погађају, отишли су на нешто дужу паузу са +4 (8:4) и до краја сусрета се нису освртали.

До врха су напунили противничку мрежу, остали чврсти и концентрисани у одбрани и потпуно заслужено уписали убедљив тријумф.

Најефикаснији у редовима Србије били су Душан Мандић, Страхиња Рашовић, Радомир Драшовић и Немања Убовић са по два гола, док су по један уписали Сава Ранђеловић, Милош Ћук, Никола Дедовић, Никола Јакшић, Немања Вицо, Петар Јакшић и Виктор Рашовић.

У последњем колу, које неће имати превелики резултатски значај, изабраници селектора Стевановића састају се са Мађарском.

Уколико наши момци победе, завршиће као трећи у групи, а ако изгубе заузеће четврту позицију.