Поклон за одлазак у пензију - Крос фудбалер сезоне у Немачкој

Некадашњи фудбалер Тони Крос проглашен је у недељу за најбољег играча Немачке у сезони 2023/24, саопштио је Фудбалски савез Немачке (ДФБ), преноси АП

Крос је други пут у каријери проглашен за играча сезоне у Немачкој, добивши награду коју додељује немачки спортски магазин "Кикер".

Крос је средином јула после Европског првенства саопштио да је завршио играчку каријеру, пошто је претходно најавио да ће му наступ у националном дресу бити завршно такмичење у пребогатој каријери.

Иначе, Крос је прошле сезоне у дресу Реал Мадрида освојио Лигу шампиона, а то финале против Борусије Дортмунд био му је последњи меч у клупском фудбалу.

Осим тога, шеф стручног штаба Бајера из Леверкузена Ћаби Алонсо проглашен је за најбољег тренера Немачке у прошлој сезони. Он је прошле сезоне са Бајером освојио "дуплу круну" у Немачкој.