Нови тријумф Партизана, црно-бели лако против Железничара

Фудбалери Партизана победили су као домаћини Железничар резултатом 2:0 у мечу трећег кола Суперлиге Србије.

Партизан је без већих проблема савладао госте из Панчева и тако остао једини клуб са максималним учинком после три одиграна кола.

Домаћин је повео у 13. минуту. После корнера, на другој стативи најбоље се снашао капитен Светозар Марковић и послао лопту у мрежу ударцем главом.

Предност је трећим голом у сезони дуплирао Ђорђе Јовановић, такође ударцем главом, после центаршута Николе Антића.

Железничар је меч окончао са десеторицом јер је у 85. минуту директан црвени картон добио Лазар Романић због неопрезног и опасног старта над Немањом Николићем.

У првом минуту судијске надокнаде, после интервенције из ВАР собе, досуђен је пенал за Железничар због прекршаја Кервина Аријаге. Резервиста Железничара Дарио Гргић је извео пенал, али је Александар Јовановић одбранио.

Партизан је први на табели са девет бодова, у наредном колу гостује ИМТ-у, али ће пре тога у четвртак од 20 часова дочекати Лугано у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Железничар следећег викенда гостује убском Јединству.