Србија немоћна против Мађарске, "делфини" ће са четвртог места у четвртфинале

"Делфини" ипак тренутно нису дорасли једној од најбољих селекција на свету и доживели су трећи пораз у Паризу
Србија немоћна против Мађарске, "делфини" ће са четвртог места у четвртфинале© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Ватерполисти Србије поражени су од Мађарске резултатом 17:13 у последњем колу групне фазе олимпијског турнира, па ће у четвртфинале са четврте позиције.

Екипа коју води селектор Урош Стевановић већ је обезбедила пласман међу осам најбољих, те ће, након неуспеха против Мађара, то учинити са последњег места.

Ривал нашем тиму у четвртфиналу највероватније ће бити селекција Италије, која је првопласирана у другој групи.

Није деловало да ће "делфини" забележити убедљив пораз, пошто је Милош Ћук отворио меч са два брза гола. Имала је Србија два гола вишка на крају прве четвртине (2:4), али је онда уследио велики пад.

Мађари су направили серију 4:0 и дошли до преокрета, а када се наш тим резултатски вратио, догодио се вероватно и одлучујући тренутак у мечу.

На семафору је остало пет секунди, а лопта је била у рукама нашег голмана Владимира Мишовића.

Он ју је послао далеко напред, али право испред Денеша Варге који је одмах шутирао са половине терена и постигао гол. И то уз звук сирене на крају првог полувремена – 9:7.

После тога се игра Србије распала и Мађари су у наставку погађали како су хтели.

У другом периоду су дали седам голова, у трећем шест, а у том делу игре примили само два.

Погоци су се ређали као на траци, пред последњих осам минута на семафору је писало 15:9 и повратка није било.

Голове за Србију постигли су: Душан Мандић пет, Милош Ћук три, Немања Вицо два, Никола Јакшић, Никола Дедовић, Страхиња Рашовић по један. Превагу на тасу Мађарске, донели су Ђорђо Заланки и Ђорђо Фекете са по четири, односно Мартон Вамош и Денеш Варга са по два гола.

"Делфини" ће током дана сазнати ривала у четвртфиналу, а наредну утакмицу играће у среду.

• 5. авг 2024 • 12:56

12:56

Србија поражена од Мађарске резултатом 17:13

32' Крај утакмице! Пораз Србије о Мађарске
    Нису успели до краја сусрета српски ватерполисти да се приближе Мађарима. Само су ублажили убедљив пораз и на крају је резултат гласио 13:17.

30' Трећи гол Ћука
    "Петица" Србије сигурна са пет метара (13:17).

28' Дедовић и Мандић ублажили дебакл
    Два брза гола Србије, да се смањи убедљиво вођство. Након још једног поготка "Душана силног", резултат је 12:16.

27' Експресни одговор Мађарске
    Кажњавају мађарски играчи сваку грешку у нашој игри. Опет играч више и опет Заланки за 10:16.

26' Јакшић голом отвара последњи период
    Капитен Србије је искористио искључење Фекетеа и са полудистанце смањио убедљиво вођство ривала – 10:15.

• 12:36

Крај треће четвртине: Србија – Мађарска 9:15

24' Гол по гол, Мађарска чува шест погодака предности
    Успели смо да прекинемо нови налет, али је Фекете својим четвртим поготком вратио шест голова разлике.

23' Још једна контра Мађарске за убедљиво вођство
    Никако наши момци не успевају да погоде гол, а на другој страни Мађари као да бирају начин на који ће затрести мрежу. Још једна контра, сада је Вигвари егзекутор и резултат је 8:14.

21' Коначно погодак "делфина"
    Поново је Душан Мандић тај који је прекинуо серију ривала. Добио је асистенцију од Рашовића четвртим голом смањио на 8:12.

19' Све сада иде на руку противничким играчима
    Мартон Вамош је сада погодио "из фаула", послао је лопту уз леву стативу и Мађарска води 7:12.

18' Кола су кренула низбрдо
    У великом паду је наш тим. Почетак треће деонице је лош, а после искључења Рашовића, Јаншик је искористио чак два играча више за +4.

17' Нови гол Мађара
    Трећи пут Фекете матира нашег чувара мреже, сада са дистанце за 7:10.

• 12:19

Крај друге четвртине: Србија – Мађарска 7:9

16' Мандић погодио, Заланки узвратио, а онда и гол са пола терена
    Ухватили су изабраници Уроша Стевановића прикључак, Мандић се још једном уписао, али је Заланки на другој страни донео Мађарима предност. И онда, у последњим тренуцима, Србија се збунила, голман је испливао, а ривал то искористио и са пола терена дошао до 7:9 на полувремену.

15' Денеш Варга враћа предност Мађарској
    Кратко је трајао егал, Денеш Варга је са дистанце пронашао пут до мреже – 7:6.

14' Мандић из петерца прекинуо налет ривала, а Рашовић изједначио
    Вицо је изнудио фаул, а Мандић сигурно извео петерац. У следећем нападу се наш тим одбранио, а у контри је Страхиња Рашовић био прецизан и изједначио на 6:6.

13' Велика серија Мађара
    Огроман пад у игри "делфина" који допуштају и четврти узастопни гол. Кристијан Мархец је испливао контранапад и закуцао лопту у мрежу за 4:6.

12' Преокрет Мађарске
    Много бољи су Мађари у овом тренутку, Адам Нађ погађа са велике дистанце и доноси преокрет својој екипи – 4:5.

10' Пад Србије, одмах изједначење ривала
    Почетком друге деонице догодио се мали пад српске репрезентације, пре свега у одбрани. То су Мађари искористили и преко Заланкија изједначили на 4:4.

9' Експресно Мађари смањују
    Поново је Фекете био стрелац за ривала, Мађарска смањује на 4:3.

• 12:00

Крај прве четвртине: Србија – Мађарска 4:2

8' Мандић и Вицо за велико вођство
    Пробудио се на време и Душан Мандић и поново сјајно погодио, а онда је и Немања Вицо имао изузетну ролу – изнудио је прво контрафаул, па играча више, а онда и реализовао ту предност за 4:2.

7' Мађарска изједначила на 2:2
    Одмах су Мађари искористили играча више, Мартон Вамош је прецизан за 2:2.

6' Сјајни Милош Ћук
    Један од најискуснијих у нашем тиму подиже екипу када је било најпотребније. Други гол постиже Ћук за вођство Србије од 2:1.

5' Милош Ћук изједначио на 1:1
    Срећом, брзо је стигао одговор "делфина". Милош Ћук је фантастично погодио горњи десни угао и изједначио на 1:1.

4' Мађарска повела против Србије
    Након неколико неискоришћених напада на обе стране, Мађари су искористили контру и повели 1:0 преко Фекетеа.

Почела утакмица Србије и Мађарске, први напад имају Мађари након бржег пливања на старту.

• 11:18

Програм српских спортиста у Паризу
  • 11:16

Добро дошли!

Добро дошли на лајв блог утакмице олимпијског турнира између ватерполиста Србије и Мађарске.

"Делфини" су већ обезбедили пласман у четвртфинале, па ће након овог меча бити јасно са које позиције иду међу најбољих осам.

Уколико победе Мађарску завршиће као трећи у групи, а ако изгубе заузеће четврту позицију.