Крах српског рвања на старту Игара – Тибилов изгубио добијен меч

Праву катастрофу доживело је српско рвање на старту такмичења у Паризу

Српски рвач Георги Тибилов изгубио је у првој борби на Олимпијским играма од Енеса Башара из Турске, резултатом 8:7 у поенима.

Дан за српско рвање почео је лоше, пошто је адут за медаљу Стеван Мићић морао да одустане због повреде колена.

Потом је Тибилов изашао на струњачу у дисциплини грчко-римски стил до 60 килограма и кренуо одлично против Турчина.

Одмах је кренуо у захват и добио два поена, а потпуну доминацију у првом делу борбе крунисао је новим бодовима и дошао на корак до тријумфа. Водио је наш рвач 7:0 и само му је један поен недостајао да дође до техничког прекида.

А онда се десио потпуни пад – у следећа два минута Турчин је прво смањио, а онда и изједначио на 7:7.

На минут до краја, на семафору је уз име Башара стајала и ознака да ће он победити уколико на крају буде нерешен исход, због чињенице да је последњи остварио технички поен.

Морао је Георги да крене у офанзиву, али није никако могао да пробије бедем ривала. У самој завршници је покушао обарање, није успео, али је наш тим тражио проверу.

Челенџ је био неуспешан, због тога је бод отишао Турчину, који је направио велики преокрет и пласирао се у осмину финала.