Кошаркашка репрезентација Француске пласирала се у полуфинале Олимпијских игара, пошто је савладала селекцију Канаде са 82:73
Домаћин се не шали - Французи у полуфиналу, крај за Канаду на Олимпијским играмаGetty © Gregory Shamus

Фантастичан меч одиграли су Французи и Канађани у четвртфиналу олимпијског турнира.

Готово читав меч је домаћин турнира био у предности, на моменте и са 19 поена, али се Канада није предавала.

Двоцифрена предност на страни Француске била је током читавог дела прве, друге и треће четвртине.

Французи су након уводних 10 минута водили 23:10, а на полувреме отишли са 45:29.

Међутим, Канада је добила трећу деоницу са пет поена, а у последњу унела неизвесност.

Пронашли су Канађани ритам и успели да смање дефицит на само пет поена заостатка.

Ипак, поенима Кординијеа и Фурнијеа у последњој четвртини, Француска је одбила налет ривала и славила на крају са девет поена разлике.

Са 22 поена, Јабуселе је предводио стрелце победничког тима, а помогли су му и Кординије са 20, као и Фурније и Лесор са по 13 поена.

Најефикаснији у редовима Канаде били су Гилџијус-Александер са 27 и Берет са 16 поена.

Французи су победом изборили полуфинале Олимпијских игара, где ће се састати са селекцијом Немачке.

Аустралија је остала без шанси за медаљу на турниру.