Домаћин бољи од светског шампиона - Французи први финалисти Игара у Паризу

Кошаркаши Француске први су финалисти Олимпијских игара у Паризу, пошто су савладали светског шампиона Немачку 73:69

Француска ће се пред својим навијачима борити за златну олимпијску медаљу, пошто су у полуфиналном мечу савладали Немачку - 73:69.

Немци су боље ушли у меч, убацили 25 поена у првој четвртини, да би у другој стекли и двоцифрену предност (18:28).

Ипак, уследила је контраофанзива Француза, а преокрет је покренуо Матијас Лесор.

"Триколори" су заиграли знатно тврђе у одбрани, већ до полувремена дошли до изједначења (33:33), да би после три деонице имали предност од шест поена.

Маестралну партију наставили су у и у последњој деоници, па су тројком Нтиликине они дошли до максималне предности - 66:53.

Немачка је успела да се тројкама Бонге и Обста врати у меч, а онда тројком Франца Вагнера пришла на два поена минуса у последњем минуту.

Ипак, Французи су одбили налет светског шампиона из Маниле захваљујући прецизнијем извођењу слободних бацања у финишу и дошли до велике победе.

Гершон Јабуселе био је најефикаснији у победничком тиму са 17 поена, Исаија Кординије додао је 16, док је Немце предводио Денис Шредер са 18 поена.

Француска ће у финалу играти против победника меча између Србије и САД (21.00).