Нови пораз Партизана у Европи, минимална победа Лугана у Хумској

Фудбалери Партизана поражени су на свом тертену од швајцарског Лугана 0:1, у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе
Нови пораз Партизана у Европи, минимална победа Лугана у Хумској© Dusan Milenkovic/ATAImages

Још једном фудбалери Партизана нису успели да обрадују своје навијаче, већ су на стадиону у Хумској изгубили од швајцарског Лугана минималним резултатом.

Није ни игра црно-белих била толико лоша као у двомечу са кијевским Динамом, али је очигледно за добар резултат у Европи потребно много више.

Екипа Александра Станојевића била је за нијансу бољи ривал у првом полувремену, а полуприлике су имали Северина и Салдања.

Ипак, гости су имали свој план и знали су како да га спроведу, па су у наставку дошли до поготка и победе.

Једини гол за Лугано постигао је дефанзивац Матија Заноти у 73. минуту утакмице.

Резултатски минус није недостижан, па ће црно-бели за седам дана у Швајцарској имати прилику да се реванширају и покушају да стигну до плеј-офа за друго по квалитету европско такмичење.