Цаболов остао без бронзе, кошаркаши срушили Немачку за медаљу

Претпоследњег, 15. такмичарског дана на Олимпијским играма у Паризу, бронзану медаљу Србији донели су кошаркаши, који су савладали Немачку. Исто је покушао да учини и рвач Хетик Цаболов, али је након преокрета био поражен у борби за треће место

Србија је освојила и четврту медаљу на Олимпијским играма у Паризу, а донели су је кошаркаши Србије победом над светским шампионом Немачком.

Хетик Цаболов био је секундама удаљен од истог успеха, али му је бронзано одличје измакло након преокрета.

Прво је српски рвач прошао у реперсажу, пошто му Кубанац Гарзон Кабаљеро није изашао на мегдан.

Цаболов се за бронзано одличје борио против Американца Кајла Дагласа Дејка.

Одлично је српски рвач ушао у борбу, имао предност 4:2, али је уследио преокрет четвороструког светског првака, који је на крају славио са 10:4 и узео бронзу.

Кајакашица Милица Новаковић у женском синглу у трци на 500 метара није успела да избори пласман у А финале.

Она је у својој полуфиналној трци заузела треће место, па се пласирала у Б финале - у којем је остварила победу.

10. авг 2024 • 19:35

Цаболов остао без бронзе

Имао је српски рвач предност и вођство у борби за бронзу, али је Американац Кајл Даглас Дејк успео да слави са 10:4.

КАЈАК: Милица Новаковић најбржа у Б финалу

Милица Новаковић није упела да се пласира у А финале, али је зато била најбржа у Б финалу, што значи да је укупно освојила девето место на Играма у Паризу.

Милици је за мање од једне секунде измакла друга позиција у полуфиналној трци, али је у Б финалу остварила утешну победу.

КОШАРКА: "Орлови" се осветили Немцима и донели бронзу!

КРАЈ! СРБИЈА ЈЕ ОСВОЈИЛА БРОНЗУ - 93:83!

39' - Почиње славље навијача Србије - 93:83
Растрзана игра у последњих неколико минута - Немци јуре за "орловима" по целом терену и шутирају брзе тројке. Ипак, српски кошаркаши држе конце игре у својим рукама, нешто више од једног минута остало је до краја.

35' - Игра се кош за кош, Србија води 87:74
Не успевају "орлови" да преломе меч, јер Немци то не дозвољавају. Ипак, неколико добрих одбрана доносе Србији нову двоцифрену предност - тајм-аут за немачког селектора.

Никола Јокић је коначно забележио трипл-дабл, пошто тренутно има 17 поена, 11 скокова и 10 асистенција.

После три четвртине Србија има предност 72:63
Штета! Имала је Србија 19 поена предности у једном тренутку, али Немци се заиста срчано боре да остану у утакмици.
Мицић носи "орлове" у нападу, већ је стигао до 18 поена. Јокич је додао 12, а Аврамовић 11 поена. На другој страни најефикаснији Франц Вагнер са 14 поена.

27' - Немци везују две тројке - 64:51
Сада Бонга и Мориц Вагнер погађају везане тројке, а Светислав Пешић не препушта ништа случају - покушава минутом одмора да прекине серију противника.

26' - Србија повећава предност - 64:45
Одлична секвенца Аврамовића и Јокића у одбрани, Добрић погађа тројку за најубедљивије вођство Србије на мечу.
Нови тајм-аут за немачког селектора.

25' - Вођство "орлова" 59:45
Сјајна игра Србије на старту другог полувремена. "Орлови" су почели серијом 6:0, Немци узвратили, али онда Аврамовић везује пет поена и тера Херберта да затражи тајм-аут.

Полувреме, Србија води 46:38
И поред нешто слабијег шута у другој четвртини, одлично прво полувреме за Србију. "Орлови" су константно у вођству, контролишу игру и резултат и делују као прави тим на терену.
За разлику од прве деонице, друга је донела тврђу игру и мање поена, што генерално одговара екипи која води.
Проблем је што Богдановић, поред 8 поена, има и три личне грешке, Мицић је најефикаснији са 12 Јокић је додао 10. Франц Вагнер има 9 у немачком тиму.

19' - Вања рабија шутерско затишје - 46:35
Период слабије игре Србије у нападу разбија тројком Вања Маринковић, па "орлови" опет имају двоцифрену предност.

16' - Велики број пенала, Србија води 41:33
Знатно је опао темпо утакмице, захваљујући великом броју слободних бацања. "Орлови" све теже долазе до поена, али одбрана и даље добро функционише.

13' - Двоцифрена предност за "орлове" - 34:23
Поенима Богдановића Србија први пут на мечу долази до двоцифреног вођства, а капитен ће после тајм-аута имати и додатно слободно бацање.

После прве четвртине Србија води 30:21
Одлична игра "орлова" у првој деоници - чак 30 убачених поена, уз фантастичан проценат шута из игре (71%) довољно говоре ко води главну реч на утакмици.
Немци се држе у животу само захваљујући убаченим тројкама - чак пет су постигли у првих 10 минута.
Васа Мицић је најефикаснији са 8 поена, колико на другој страни има Денис Шредер, а Никола Јокић је уз 6 поена поделио и 6 асистенција.

8' - Вођство Србије - 24:16
Немачка се тројкама држи у игри, али узвраћа и Мицић тројком за предност Србије од осам поена.

5' - Србија чува предност - 15:10
И даље "орлови" имају контролу над утакмицом и промашили су само два шута од њеног почетка.

3' - Добар почетак "орлова" - 9:3
Добра одбрана и разноврстан напад српског тима на старту меча доносе почетну предност.

Почео је меч
Нападом српског тима почела је утакмица за бронзу.

Интониране су химне Србије и Немачке у дворани "Берси".

Кошаркаши Србије играју против Немачке меч за треће место на Играма у Паризу, а биће то и реприза прошлогодишњег финала Мундобаскета, у којем су "орлови" доживели пораз.

РВАЊЕ: Цаболов ће се борити за бронзу!

Кубанац Гарзон Кабаљеро предао је без борбе реперсаж, па ће се Хетик Цаболов борити за бронзану медаљу.

Противник ће му бити Американац Кеј-Ди Дејк, а борба је на програму касније у току дана.