Јунајтед испустио трофеј и победу у дербију, Сити се реванширао након пенала

Фудбалери Манчестер ситија освојили су Комјунити шилд, пошто су у финалу савладали Манчестер јунајтед након бољег извођења пенала
Autor: TV Arena Sport

Екипа Пепа Гвардиоле у нову сезону улази са подигнутим пехаром.

Није Комјунити шилд такмичење које може представљати битан фактор у данашњем фудбалу, али сигурно да "грађани" могу бити знатно задовољнији.

Јунајтед је имао вођство до 89. минута, потом водио у пенал серији, али је забележио пораз на стадиону "Вембли" у Лондону.

Није манчестерски дерби на почетку сезоне оправдао очекивања и узбуђење које је владало код навијача оба тима.

Тек понека конкретна шанса је виђена у уводних сат времена фудбала.

Јунајтед је први стигао до гола, али је погодак Фернандеша у 54. минуту био поништен због офсајда.

Ипак, како се меч ближио крају, оба тима показала су већу жељу за надигравањем, као и постизању гола.

Играо се 82. минут када је резервиста Гарначо успео да прво створипозицију за ударац левом ногом, а потом и матира Едерсона.

Деловало да ће то бити довољно за тријумф "црвених ђавола", али то није мислио и Бернардо Силва.

Ушао је Бернардо у игру у 80. минуту, а свој рођендан просалвио је поготком у 89, након центаршута Боба и одличним скоком и ударцем главом.

Меч је након 90 минута завршен нерешеним резултатом, па се отишло у пенал серију.

И ту је Јунајтед имао предност, пошто је Бруно погодио на једној, а Бернардо Силва био непрецизан на другој страни.

Погађали су потом редом Дало, Де Брујне, Гарначо и Холанд.

Почетак краја Јунајтеда у овом мечу, десио се промашеним пеналом Санча, односно одбраном Едерсона.

Уследили су погоци Савиња, Каземира, Едерсона, Мектоминеја, Нуњеза, Лисандра и Рубена Дијаша.

Кључни промашај у пенал серији забележио је Еванс у последњој серији, што је знао да казни Аканџи, па је Сити уписао победу од 7:6 у пенал серији.