Французи ни близу ономе што је урадила Србија, Американцима злато у Паризу

Кошаркашка репрезентација САД освојила је златну медаљу на кошаркашком турниру на Олимпијским играма у Паризу, пошто је у финалу савладала домаћу селекцију Француске са 98:87

Након финалног меча на кошаркашком турниру на Играма у Паризу, само се добила додатна потврда да је утакмица Србије и САД била финале пре финала.

Французи су тек у пар наврата у финалу успели да намуче и испарирају фаворизованом противнику.

Од уводних минута су изабраници Стива Кера стекли предност, коју су успели да одрже до краја меча.

Домаћин је водио у првом минуту прве и на пар секунди друге четвртине.

Американци су после десет минута водили пет поена (20:15), а на полувреме понели осам поена разлике (49:41).

У трећој четвртини се видело и највећих 14 поена предности за репрезентацију САД, али је Француска искористила неколико добрих поседа и одбрана, па тако у последњу четвртину ушла са само шест поена заостатка.

Права "клацкалица", али и узбудљива завршница се гледала у последњих 10 минута кошарке.

Кад год би Америка стекла осетнију предност, тим Венсана Колеа би одговорио и ухватио прикључак.

Поени Јабуселеа донели су праву драму, пошто је Француска пришла на три поена заостатка.

Ипак, тројке Карија су одбиле тај налет, донели Американцима девет поена предности на минут и по до краја меча, чиме је и званично одбијен сваки покушај противника да се врати у меч.

Французи су морали да се задовоље сребром, а САД су стигле до петог узастопног злата на Олимпијским играма.