За крај Игара: Србија - Хрватска за злато, победнику и тријумф на табели медаља

Недеља је последњи дан на Олимпијским играма, у неколицини спортова се све приводи крају и додељују се последња одличја, а једно од њих добиће и српски спортисти

Ватерполисти Србије затварају учешће српског олимпијског тима у Паризу, пошто у недељу од 14.00 играју у финалу турнира против селекције Хрватске.

Две комшијске репрезентације играће у још једном финалу Олимпијских игара, у репризи оног из Рио де Жанеира 2016. године, када је Србија убедљиво славила.

Од тада су "делфини" освојили и златну медаљу у Токију 2021. године, док су Хрвати у фебруару ове године постали светски шампиони.

Пулени Уроша Стевановића ће тако покушати да остваре златни олимпијски "хет-трик" и поново се попну на највише постоље, упркос чињеници да је Србија протеклих година претрпела велику смену генерација.

Србија је тренутно на 31. месту на табели освојених медаља у Паризу са два злата, једним сребром и једном бронзом, док је Хрватска одмах испред са два злата, једним сребром и три бронзе.

Тако би "делфини" могли да донесу Србији још један "тријумф" над Хрватском уколико славе у великом финалу.

Бронзану медаљу освојила је селекција САД, која је после бољег извођења петераца била боља од Мађарске - 11:8 (8:8).