Још једно злато за Србију – "делфини" трећи пут узастопно олимпијски шампиони

Ватерполисти Србије трећи пут узастопно освојили су златну медаљу на Олимпијским играма, пошто су у финалу у Паризу савладали Хрватску 13:11

Можда неки нису веровали, можда "делфини" нису играли као шампиони у првом делу турнира у Паризу, али су још једном показали да их нико никада не треба отписати.

Победом над Хрватском у финалу 13:11, ватерполисти Србије освојили су треће узастопно златно олимпијско злато.

"Делфини" су против светских шампиона Хрвата доминирали од почетка до краја меча - већ у првој деоници стекли три гола залихе, коју су сачували до краја.

Одлично су функционисале све линије српског тима - од голмана Радослава Филиповића, преко непрелазних бекова Јакшића, Ранђеловића и Рашовића, до центара Вица и Дедовића за које хрватска одбрана није имала решење.

"Делфини" су били максимално концентрисани, "одсекли" хрватске ударне снаге, а у нападу одиграли стрпљиво и маштовито.

Селектор Урош Стевановић, трећи у историји српског ватерпола, освојио је златну олимпијску медаљу и показао да је Србија заиста земља ватерпола.

Ватерполисти су донели пету медаљу Србији, а трећу златну на Играма у Паризу.

Бронзу на Играма освојили су Американци, који су после бољег извођења петераца савладали Мађарску 11:8.

• 11. авг 2024 • 15:06

15:06

Треће узастопно злато за Србију!

Крај меча, Србија је савладала Хрватску са 13:11 и трећи пут узастопно освојила злато на Олимпијским играма.

• 15:06

13:11 - Гол за Бурића

Бурић постиже гол на 10 секунди до краја, али то више није важно...

• 15:05

13:10 - Ћук оверава златоооо!

Милош Ћук постиже гол који значи и крај!

• 15:03

12:10 - Харков смањује резултат

Постижу Хрвати гол са играчем више, смањују на два гола минуса, али ушли смо у последњи минут меча.

• 14:59

12:9 - Дедовиииииић!

Враћа Никола Дедовић три гола предности Србији!

Нешто више од три минута до краја...

• 14:53

11:9 - Врлић прецизан са играчем више

Јосип Врлић постиже гол са играчем више у базену, Хрватска прилази на минус два.

• 14:49

После три четвртине, три гола предности за Србију - 11:8!

Покушавају Хрвати свим силама да ухвате резултатски прикључак, али "делфини" то не дозвољавају.

Филиповић чини чуда на голу Србије, одбрана је на врхунском нивоу од старта меча, док "делфини" увек нађу начин да постигну погодак.

Још осам минута ватерпола до новог злата за Србију.

• 14:47

11:8 - Хрватска још једном прилази на три гола минуса

Константин Харков још једном доноси Хрватској смањење резултата - последњи минут треће деонице.

• 14:46

11:7 - Пробудио се и Мандић!

Први гол на мечу Душана Мандића враћа Србији четири гола предности.

• 14:45

10:7 - Сада је и Филиповић немоћан

Неколико узастопних одбрана голмана Филиповића, али на крају искусни Маро Јоковић постиже седми гол за Хрватску.