Митар поново тресе мреже - Ел Хилал у финалу националног Суперкупа

Фудбалери Ел Хилала пласирали су се у финале Суперкупа Саудијске Арабије, пошто су у Ријаду после пенала савладали Ел Ахли укупним резултатом 5:2
Митар поново тресе мреже - Ел Хилал у финалу националног СуперкупаGetty © Yasser Bakhsh

Резултат после регуларних 90 минута био је 1:1 - Ел Ахли је повео голом Роберта Фирмина у 66. минуту, а

Ел Хилал је до изједначења стигао поготком српског репрезентативца Александра Митровића у 90. минуту.

Стрелци за Ел Хилал у пенал серији били су Митровић, Сергеј Милинковић-Савић, Рубен Невес и Салем Ал Давсари. Једини гол за Ал Ахли са 11 метара постигао је Фирмино, док су непрецизни били Габри Веига и Ибањез.

Фудбалери Ел Хилала играће у суботу у финалу Суперкупа Саудијске Арабије против победника меча између Ел Насра и Ел Тавона, који је на програму у среду.