Партизан елиминисан након продужетака, црно-белима није помогао ни играч више

Фудбалери Партизана нису успели да елиминишу екипу Лугана у квалификацијама за Лигу Европе. Црно-бели су одиграли нерешено 2:2 у реваншу у Швајцарској, што није било довољно за пролаз

Пружао је Партизан бољу партију и издање од оног у Београду пре седам дана, али ни то није донело жељен резултат.

Лугано је из првог меча понео предност једног гола, па је Швајцарски тим у реванш ушао растерећеније.

Ипак, у најбољем могућем тренутку, црно-бели су дошли до вођства у реваншу.

Било је то у 44. минуту, када је Захид одлично гађао, шутирао и погодио мрежу домаћих.

Партизан је на полувреме отишао са вођством, али је већ у трећем минуту наставка примио гол.

Штефен је у 48. минуту утрчао и добио лопту у шеснаестерцу црно-белих, а онда уз доста среће постигао погодак.

Има Партизан за чиме да жали, јер је у реваншу имао све у својим рукама и ногама.

Голом капитена Марковића у 67. минуту након скока после корнера, српски тим је водио са 2:1 и имао резултат који му гарантује барем продужетке.

У 88. минуту, Швајцарац Хајдари је добио други жути картон, што је значило да ће Лугано играти са играчем мање у преосталом времену регуларног тока, а потом и продужетака.

Ни то није помогло Партизану, који не само да није искористио бројчану предност, већ је примио гол и тако претрпео елиминацију.

Играо се 111. минут када је Штефен центрирао са десне стране, лопта је ушла у "срце" шеснаестерца Партизана, тамо је Де Медина смушено реаговао, а Белхађ погодио за коначних 2:2, а укупних 3:2 за Лугано.

Партизан је тако елиминисан из квалификација за Лигу Европе у трећем колу, па ће своју шансу за играње групне фазе европског такмичења тражити у двомечу са Гентом у Лиги конференција.

• 15. авг 2024 • 23:03

23:03

Крај меча: Партизан је елиминисан из квалификација за Лигу Европе

Црно-бели су одиграли нерешено 2:2 против Лугана у Швајцарској, па тако са укупних 3:2 завршавају учешће у Лиги Европе.

Српски тим ће у квалификацијама за Лигу конференција играти против Гента.

• 22:52

111' - ГОЛ! Лугано стиже до поготка и изједначења на 2:2

Невероватан центаршут Штефена на другу стативу, тамо је лоше реаговао Де Медина, а Белхађ матира Јовановића за 2:2.

Сада Лугано у укупном резултату води са 3:2.

• 22:50

110' - Партизан умало до гола из слободног ударца

Ариага је покушао из слободног ударца, али је лопта закачила неког у "живом зиду" и отишла мало поред гола ривала.

• 22:36

91' - Почео је први продужетак

Црно-бели у наставку имају играча више...

• 22:24

Играће се продужеци

Након 90 минута фудбала, Партизан је у Швајцарској имао 2:1.

Укупан резултат износи 2:2, па ће меч отићи у продужетке.

• 22:16

87' - Партизан има играча више

Швајцарски фудбалер Хајдари добио је други жути картон, па ће Лугано у финиш меча ући са играчем мање.

• 22:14

87' - Поново Лугано прети, Јовановић на висини задатка

Маху је оштро шутирао са дистанце, лопта је умало завршила у голу, али је Јовановић успео да интервенише у корнер.

• 22:10

82' - Партизан се брани, пречка и одбрана Јовановића

У једном минуту домаћин је имао две колосалне шансе након корнера. Први пут је шут главом одбранио Јовановић, а потом је у наредном ударцу из угла, нападач Лугана погодио пречку.

• 21:56

67' - ГОЛ! Партизан поново води, капитен Марковић је стрелац

Црно-бели стижу до гола и предности у реваншу.

Захид је извео корнер, а Марковић је сјајно реаговао и главом сместио лопту у мрежу.

Партизан води 2:1, а у укупном резултату је 2:2.

• 21:37

48' - ГОЛ! Лугано изједначује на 1:1

Штефен се одлично убацио, а онда и имао среће да му се лопта идеално одбије, како би шутирао неометано и савладао Јовановића.

Лугано изједначује у реваншу на 1:1, а у укупном резултату води са 2:1.