Партизан елиминисан након продужетака, црно-белима није помогао ни играч више

Фудбалери Партизана нису успели да елиминишу екипу Лугана у квалификацијама за Лигу Европе. Црно-бели су одиграли нерешено 2:2 у реваншу у Швајцарској, што није било довољно за пролаз

Пружао је Партизан бољу партију и издање од оног у Београду пре седам дана, али ни то није донело жељен резултат.

Лугано је из првог меча понео предност једног гола, па је Швајцарски тим у реванш ушао растерећеније.

Ипак, у најбољем могућем тренутку, црно-бели су дошли до вођства у реваншу.

Било је то у 44. минуту, када је Захид одлично гађао, шутирао и погодио мрежу домаћих.

Партизан је на полувреме отишао са вођством, али је већ у трећем минуту наставка примио гол.

Штефен је у 48. минуту утрчао и добио лопту у шеснаестерцу црно-белих, а онда уз доста среће постигао погодак.

Има Партизан за чиме да жали, јер је у реваншу имао све у својим рукама и ногама.

Голом капитена Марковића у 67. минуту након скока после корнера, српски тим је водио са 2:1 и имао резултат који му гарантује барем продужетке.

У 88. минуту, Швајцарац Хајдари је добио други жути картон, што је значило да ће Лугано играти са играчем мање у преосталом времену регуларног тока, а потом и продужетака.

Ни то није помогло Партизану, који не само да није искористио бројчану предност, већ је примио гол и тако претрпео елиминацију.

Играо се 111. минут када је Штефен центрирао са десне стране, лопта је ушла у "срце" шеснаестерца Партизана, тамо је Де Медина смушено реаговао, а Белхађ погодио за коначних 2:2, а укупних 3:2 за Лугано.

Партизан је тако елиминисан из квалификација за Лигу Европе у трећем колу, па ће своју шансу за играње групне фазе европског такмичења тражити у двомечу са Гентом у Лиги конференција.

15. авг 2024 • 23:03

Крај меча: Партизан је елиминисан из квалификација за Лигу Европе

Црно-бели су одиграли нерешено 2:2 против Лугана у Швајцарској, па тако са укупних 3:2 завршавају учешће у Лиги Европе.

Српски тим ће у квалификацијама за Лигу конференција играти против Гента.

111' - ГОЛ! Лугано стиже до поготка и изједначења на 2:2

Невероватан центаршут Штефена на другу стативу, тамо је лоше реаговао Де Медина, а Белхађ матира Јовановића за 2:2.

Сада Лугано у укупном резултату води са 3:2.

110' - Партизан умало до гола из слободног ударца

Ариага је покушао из слободног ударца, али је лопта закачила неког у "живом зиду" и отишла мало поред гола ривала.

91' - Почео је први продужетак

Црно-бели у наставку имају играча више...

Играће се продужеци

Након 90 минута фудбала, Партизан је у Швајцарској имао 2:1.

Укупан резултат износи 2:2, па ће меч отићи у продужетке.

87' - Партизан има играча више

Швајцарски фудбалер Хајдари добио је други жути картон, па ће Лугано у финиш меча ући са играчем мање.

87' - Поново Лугано прети, Јовановић на висини задатка

Маху је оштро шутирао са дистанце, лопта је умало завршила у голу, али је Јовановић успео да интервенише у корнер.

82' - Партизан се брани, пречка и одбрана Јовановића

У једном минуту домаћин је имао две колосалне шансе након корнера. Први пут је шут главом одбранио Јовановић, а потом је у наредном ударцу из угла, нападач Лугана погодио пречку.

67' - ГОЛ! Партизан поново води, капитен Марковић је стрелац

Црно-бели стижу до гола и предности у реваншу.

Захид је извео корнер, а Марковић је сјајно реаговао и главом сместио лопту у мрежу.

Партизан води 2:1, а у укупном резултату је 2:2.

48' - ГОЛ! Лугано изједначује на 1:1

Штефен се одлично убацио, а онда и имао среће да му се лопта идеално одбије, како би шутирао неометано и савладао Јовановића.

Лугано изједначује у реваншу на 1:1, а у укупном резултату води са 2:1.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Лугано - Партизан 0:1

Голом Захида у финишу првог дела, Партизан на полувреме односи предност од 1:0.

44' - ГОЛ! Захид погађа, Партизан води

Северина је одложио лопту за Захида, а овај са ивице шеснаестерца маестрално гађа и погађа мрежу домаће екипе.

Партизан води у Швајцарској и сада је нерешено у укупном резултату.

30' - Без промене резултата, али и без преноса

Након пола сата игре, резутлат се није променио. Преноса меча Лугана и Партизана нема већ 15-ак минута, због техничких проблема у Швајцарској.

16' - Партизан направио најбољу акцију на мечу, Калулу непрецизан

Одлично су црно-бели пренели лопту и тежипште игре на противничку половину. Брзим додавањима лопта је дошла до Зубаируа, чији центаршут проналази Калулуа у шеснаестерцу ривала. Нажалост по српски тим, Калулу је шутирао поред гола.

1' - Почео је меч

Судија Бенгоечеа је означио почетак меча у Швајцарској...

Познати су састави:

Победник иде на Бешикташ

Победник двомеча између Лугана и Партизана играће у плеј-офу за Лиге Европе против Бешикташа, док ће поражени такмичење наставити у плеј-офу за Лигу конференција против Гента или Силкеборга.

Станојевић јасан пред реванш

"Имамо негативан резултат из прве утакмице, наду да можемо да прођемо, пошто је активан резултат, спремамо се. Сви су здрави, Матеус Салдања је почео да тренира, он је у конкуренцији за тим. Све нам је јасно, сви знамо шта треба да урадимо, тако се и спремамо", рекао је тренер Партизана Александар Станојевић уочи меча са Луганом.

Партизан јури заостатак из Београда

Лугано је у првој утакмици, која је одиграна пре седам дана у Београду, победио резултатом 1:0.