Европа први пут стиже у Бањалуку

Фудбалери бањалучког Борца обезбедили су пласман макар у групну фазу Лиге конференција, чиме су остварили најбољи резултат у историји клуба
Европа први пут стиже у БањалукуGetty © Nemanja Basevic - UEFA / Contributor

Борац је у реваншу трећег кола квалификација за Лигу Европе савладао Клаксвик укупним резултатом 4:3 и тако обезбедио плеј-оф.

Бањалучани су направили историјски подвиг и први пут ће угостити неко европско такмичење, а успех би могао да буде још већи у случају да се елиминише мађарски Ференцварош.

Екипа коју води Младен Жижовић у џепу има Лигу конференција и само Мађари стоје испред новог успеха и пласмана у друго по јачини такмичење.

Борац је морао да надокнади минус из првог меча (2:1), што је учинио већ у 17. минуту преко Срећковића.

Бањалуку је могао да растужи Београђанин Дени Павловић, после чијег гола у 53. минуту резултат је на семафору гласио 1:1 све до финиша.

Тада је на сцену ступио Савић и у 82. минуту обезбедио продужетке свом тиму.

Гол вредан пласмана даље постигао је Меијерс у 93. минуту, управо на асистенцију Савића – за велико славље домаћих.

Имао је Клаксвик у 114. минуту велику шансу да обезбеди макар пенале, али је ударац главом Вилијамса завршио тик поред стативе.