Салах наставио традицију, Слот дебитовао победом на купи Ливерпула

Мухамед Салах девету годину заредом постигао гол на отварању сезоне у Премијер лиги и тако помогао Ливерпулу да дође до прве победе у шампионату - на "Портман роуду" савладан је Ипсвич 2:0

Нова ера у Ливерпулу почела је тријумфално - Арне Слот је на свом дебију на клупи "црвених" остварио победу, против Ипсвича на гостовању 2:0.

Нема више харизматичног Јиргена Клопа, али тим са "Енфилда" је већ на старту сезоне показао да ће се још једном борити за шампионски трофеј.

Истина, мучили се се "црвени" у првом полувремену утакмице на "Портман роуду", ривали су били прилично изједначени, а гости нису показали готово ништа.

Ипак, све се променило у наставку - Ливерпул је заиграо жустрије и агресивније и то је одмах донело резултат.

У само пет минута, питање победника било је решено.

Прво је Салах у 60. минуту идеално проиграо Диога Жоту, који није имао проблема да савлада голмана Волтона.

Само пет минута касније, Египћанин се и сам уписао у листу стрелаца - девету годину заредом Салах постиже погодак у првој утакмици сезоне.

Ливерпул је у лаганом ритму привео меч крају и уписао прве бодове на старту нове сезоне у Премијер лиги.