"Тобџије" сигурне на старту, дебакл Евертона, Недељковић дебитовао за Вилу

Фудбалери Арсенала уписали су победу у првом колу Премијер лиге, пошто су на свом стадиону савладали Вулверхемптон са 2:0
"Тобџије" сигурне на старту, дебакл Евертона, Недељковић дебитовао за ВилуGetty © Eddie Keogh

Тим са севера Лондона је на најбољи начин започео нову кампању у домаћем првенству.

Екипа коју са клупе предводи Микел Артета је савладала Вулвсе са 2:0, постигавши по гол у оба полувремена.

У 25. минуту су "тобџије" начеле ривала, а погодак је постигао Хаверц. Немачки фудбалер се одлично убацио на центаршут Саке и спровео лопту у мрежу.

Сака је у 74. минуту решио питање победника.

Улоге су овога пута биле замењене, пошто је Хаверц био асистент, а енглески крилни фудбалер стрелац.

До краја меча се резултат није мењао.

Победом је у нову сезону Премијер лиге ушла и екипа Њукасла, која је морала добрано да се помучи за три бода.

"Свраке" су већ у 28. минуту остале са играчем мање, пошто је Шер зарадио црвени картон.

Ипак, голом Џоелингтона у последњем минуту првог полувремена, Њукасл је стигао до предности коју је сачувао до краја меча.

За разлику од Арсенала и Њукасла, нова сезона почела је најгоре могуће по екипу Евертона.

"Карамеле" су на свом терену поражене од Брајтона са 3:0, а голове за госте постигли су Митома, Велбек и Адингра.

Утакмица између Нотингем фореста и Борнмута завршена је нерешеним резултатом, гол за домаћина постигао је Вуд, а стрелац за госте у финишу меча био је Семењо.

Српски фудбалер Коста Недељковић, уписао је дебитантски наступ у дресу Астон Виле.

Тим из Бирмингема је славио против Вест Хема у гостима са 2:1, а некадашњи бек Звезде је у игру ушао у 82. минуту.