Станковићев Спартак лако победио, Николићев ЦСКА изгубио у дербију Москве

Фудбалери Спартака из Москве остварили су лаку победу у петом колу Премијер лиге Русије, па је тим Дејана Станковића наставио да бележи добре резултате
Станковићев Спартак лако победио, Николићев ЦСКА изгубио у дербију Москве© Ria Novosti / Alexey Filippov

Спартак је савладао Вороњеж 3:0 и уписао тречу победу у петом мечу у сезони, а један од стрелаца био је и репрезентативац Србије Срђан Бабић.

Некадашњи штопер Црвене звезде је мрежу затресао у 9. минуту после корнера Езекијела Барка, а занимљиво је да је Спартак тада већ био у предности, јер је претходно у 3. минуту стрелац био Манфред Угалде.

Барко је потом поставио коначних 3:0 у 60. минуту када је искористио једанаестерац за свој тим.

Иначе, у недељу је одигран и велики дерби Косвке, у ком је Локомотива савладала ЦСКА, који са клупе предводи Марко Николић.

Бивши тренер Партизана доживео је пораз у свом првом мечу против Локомотиве, клуба који је својевремено тренирао. ЦСКА нису помогли ни наступи Саше Здјелара и Милана Гајића, бивших играча Партизана, односно Црвене звезде.

После пет кола, Зенит је водећи са 13 бодова, Станковићев Спартак је четврти са 10 бодова, док је Николићев ЦСКА на шестом месту са седам бодова.