Синер први Италијан у финалу Синсинатија, за трофеј ће играти против Тијафоа

Италијански тенисер Јаник Синер и Американац Френсис Тијафо пласирали су се у финале Мастерса у Синсинатију, након што су у полуфиналима савладали Немца Александра Зверева, односно Данца Холгера Рунеа

Светски број 1 постао је први Италијан у финалу Синсинатија након више од три сата борбе против Зверева и победе резултатом 7:6 (11:9), 5:7, 7:6 (7:4).

У веома динамичном и занимљивом дуелу, Зверев је направио брејк више од ривала, али то му није било довољно да савлада првопласираног на АТП листи.

У првом сету, тенисери су разменили по брејк, а у тај-брејку је било чак 11:9 за Италијана.

Слична ситуација вишена је и у другом сету - поново размена брејкова, али онда Зверев није дозволио одигравање тај-брејка, одузео је сервис противнику у 12. гему и изједначио резултат у сетовима.

У трећем делу игре није било брејкова, па је још једном тај-брејк одлучивао победника - и овога пута Синер је био стабилнији и са 7:4 дошао со пласман у финале.

И Тијафо је против Рунеа славио у три сета након велике борбе и више од два сата игре 4:6, 6:1, 7:6 (7:4).

Финале је на програму у поноћ по српском времену у ноћи између понедељка и уторка.