"Краљ" заустављен на Балеарима, Мајорки бод против Реала

Фудбалери мајорке и мадридског Реала одиграли су 1:1 у утакмици првог кола Ла Лиге

Реал је већ освојио први трофеј у сезони, "краљевићи" су победили Аталанту у борби за европски Суперкуп, али су у првом колу шпанског шампионата освојили само бод на Балеарским острвима.

Карло Анчелоти извео је исти састав који је пре само пет дана освбојио поехар у Варшави, али су домаћини имали више снаге од Италијана и успела да дођу до првог бода у Ла Лиги.

Реал је повео у 13. минуту, када је Родриго, после додавања Винисијуса, постигао леп гол и донео радост гостујућим навијачима.

Ипак, Мајорка се није предавала и претила је преко Ведата Мурићија, а управо је албански фудбалер донео изједначење на старту другог дела - у 53. минуту.

Иако је Реал чешће нападао, опаснији су били домаћи, који до три бода нису дошли само захваљујући лошим реакцијама Антонија Санчеза.

У финишу меча, црвени картон због прекршаја на Мурићијем добио је Ферлан Менди.

Реал није стартовао победом, што би могло да забрине Анћелотија, али можда још већи проблем је игра Килијана Мбапеа, од којег се очекује да тресе мреже у свакој утакмици, као што је урадио у борби за Суперкуп.