Звезда поражена у Норвешкој, за Лигу шампиона ће морати да се намучи у реваншу

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Норвешкој од екипе Боде Глимта са 2:1 у првом мечу плеј-офа квалификација за Лигу шампиона
Звезда поражена у Норвешкој, за Лигу шампиона ће морати да се намучи у реваншу© FK Crvena zvezda

Није блистао шампион Србије на гостовању у Норвешкој у првом мечу против Бодеа.

Да ли због подлоге (вештачка трава), да ли због веома расположеног и тактички дисциплинованог противника, црвено-бели су тек на моменте играли фудбал какав се од њих очекивао.

Од уводних минута меча је Боде имао контролу над темпом утакмице. Норвешки тим је имао и знатно већи посед лопте, те кроз кратка и брза додавања тражио рупу у Звездиној одбрани.

У првих 45 минута нису проналазили простора за озбиљније шансе, осим у 38. минуту када је Сјеволд погодио пречку.

Друго полувреме донело је то да је Боде материјализовао своју бољу игру. Ушли су домаћи оштрије у наставку меча и већ након пар минута направили две велике шансе.

Нису постигли гол прво Хег, а потом Хауге, али је то био наговештај онога што следи.

У размаку од десет минута, Боде је постигао два гола.

Играо се 52. минут када је након корнера и центаршута са леве стране, штопер Бјерктуфт главом "закуцао" лопту у мрежу српског тима.

Није стигла да се опорави од првог, а Звезда је већ примила други гол.

Било је то у 62. минуту, када је Мата имао више простора на десној страни, успео да се намести и потом матира голмана Илића за великих 2:0 за норвешки тим.

До краја меча, Звезда је показала реакцију и успела да смањи заостатак пред реванш у Београду.

Мимовић је постигао погодак након прекида у 78. минуту и смањио на 2:1.

Убацио се Звездин бек након прекида, налетео на лопту и послао је у мрежу домаћих.

Упркос узбуђењима на обе стране, резултат се до краја меча није мењао.

Реванш меч плеј-офа квалификација за Лигу шампиона, играће се у Београду за седам дана.

• 20. авг 2024 • 22:52

22:52

Крај меча, Звезда је претрпела пораз у Норвешкој

Завршен је меч у Норвешкој.

Боде је славио са 2:1, па ће реванш у Београду бити прилика да Црвена звезда избори пласман у Лигу шампиона.

• 22:33

78' - ГОЛ! Звезда смањује на 2:1, Мимовић даје наду црвено-белима

Српски тим до гола долази након прекида. Хванг је оштро убацио лопту у шеснаестерац ривала, а тамо Мимовић натрчава и смешта је у мрежу.

Боде води 2:1, али је моментум сада на страни Црвене звезде.

• 22:30

72' - Мало је недостајало да Звезда постигне гол

Дуарте се отворио по левој страни, успео да побегне чуварима и упути центаршут, али Ендиају је мало недостајало да дође до лопте и постигне погодак.

Остаје 2:0 за Боде.

• 22:20

62' - ГОЛ! Мата повећава на 2:0, Звезда у проблему

Нови опасан напад домаћина завршио је поготком. Овога пута лотпа је стигла до Мате на десној страни, он се наместио и прецизно шутирао, те матирао Илића за 2:0.

• 22:10

52' - ГОЛ! Боде води, Норвежани искористили иницијативу

После корнера и центаршута са леве стране, Боде стиже до гола.

Штопер Бјерктуфт се залетео и био највиши у скоку, а главом је сместио лопту од пречку у мрежу српског тима.

• 22:08

50' - Велике прилике домаћина, Звезда се некако брани

Две колосалне шансе имали су фудбалери Бодоа, прво је Хег успео да дође до лопте у петерцу Звезде и шутира, али је раменом одбранио голман Илић.

Минут касније, Хауге је био у прилици, али је његов шут био непрецизан.

• 22:02

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 21:47

Полувреме: Боде - Црвена звезда 0:0

Није било промене резултата у првих 45 минута меча, па се на полувреме одлази са резултатом 0:0.

• 21:44

44' - Поништен гол Звезди, Ендиај је био у офсајду

Близу вођства били су црвено-бели, након добре акције и лопте ка Илићу на десној страни.

Илић је веома слабо шутирао, али је некако до лопте дошао Ендиај, који је потом смешта у мрежу.

Звездин нападач био је у офсајд позицији, па је погодак брзо поништен.

• 21:37

38' - Норвежани умало до гола, пречка савезник Звезде

Имала је Звезда среће у 38. минуту, пошто је након кратких додавања лопта дошла до бека Сјеволда, који је одлично шутирао и погодио пречку.